Köylülerin ilk talebi parke taşı
Edirne Valisi Ekrem Canalp, köy ziyaretleri kapsamında Keşan ve Uzunköprü ilçesine bağlı bazı köyleri ziyaret etti, ziyaretlerde köylülerde en çok kilitli parke taşı ihtiyacı olduğunu tespit ettiklerini belirtti.
Yayın Tarihi: 11 Şubat 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Vali Canalp,  programına Keşan ilçesine bağlı Yeşilköy ile başladı.

Gazetecilerin sorusu üzerine ziyaretleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Vali Canalp, Keşan'a bağlı tüm köylerin ziyaretinin tamamlandığını, Edirne'ye bağlı köylerin ise tamamına yakınını ziyaret ettiğini söyledi.

Köy sakinlerinin isteklerini birebir kendilerinden duyarak kayda geçtiklerini ifade eden Vali Canalp, şunları kaydetti:

"Köylerimizin taleplerini, isteklerini, beklentilerinin tamamını kendileriyle görüşerek, bizzat onlarla karşılıklı konuşmak suretiyle alıyoruz. Taleplerin büyükçe bir kısmını, bu yıl içerisinde başlayıp bu yıl içerisinde bitireceğiz. Bütün kurumlarımız kendi iş planlarını almış olduğumuz talepleri hızlı ve seri bir şekilde bitirecek şekilde ele alıyorlar. Finansman ihtiyaçlarımız için de yine aynı şekilde sıkıntı olmayacak şekilde bir planlama yapıyoruz. Her köyde farklı talepler var. Sabit bir talepten bahsetmek mümkün değil. Ancak gitmiş olduğumuz bir iki köy hariç tamamında kilitli parke taşı ihtiyacı var. Bu ihtiyacın da çok bariz bir ihtiyaç olarak köylerimizde gördüğümüz için bu sene İl Özel İdaresi'nin yatırım programında da belli bir değişime gittik. Dün il genel meclisimiz toplandı. Aynı tespiti onlar da doğru ve haklı buldular.

Bütçemize de gerekli düzenlemeyi yaptık. Köylerimizin istekleri ve beklentileri doğrultusunda kilitli parke taşına bütün Edirne’de bu sene itibariyle çok büyük ağırlık vereceğiz ve köylerimizin ihtiyaçlarını da önemli bir kısmını inşallah karşılayacağız. Köylülerimiz aynı şehirlerde yaşamış oldukları konfor ne ise köylerimizde de benzer beklentilerin ortaya çıktığını memnuniyetle görüyoruz. Bizlerin de esas olarak bakış açımız ve vizyonumuz şehirlerde olan pek çok imkânın köylerimize de sunulmuş olmasıdır. Bu doğrultu da çalışıyoruz. Beklentimiz de vizyonumuz da amacımız da budur."

Uzunköprü'ye bağlı köylerde de ziyaret gerçekleştiren Vali Canalp'in, köy ziyaretlerini tamamlayacağı son program süreci bu hafta biteceği öğrenildi.(aa)

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yeni yetenekler aranıyor
Memurdan izinle tuvalete girdiler
Köy-Koop genel kurula gidiyor
Servisçiler erteleme istedi
Edirne’de geçen ay 310 konut satıldı
Demir'den Tabakoğlu'na teşekkür ziyareti
‘Değerler eğitimi ile Fatihler yetiştiriyoruz’
Tarlada ‘en acı mesai’
‘Sihirli notaları’ ustalarından öğreniyorlar
Limanda trol teknelerine tepki
‘Meclis kararına saygı duyulmalı’
Geleceğin yıldızları burada yetişiyor