Edirnespor yine ortada kaldı
Edirnespor’una büyük başarılara kazanarak kentin tanıtımına büyük katkılar sağlayan 46 yıllık kulüp kapanmayla karşı karşıya.
Yayın Tarihi: 30 Mart 2012, Cuma 11:16
Spor Haberleri

Yapılan Olağan Genel Kurulu’nda yönetime talip çıkmaması nedeniyle 90 gün süre verildi. Bu süre sonunda da herhangi talip çıkmaz ise kulübün anahtarları Valiliğe teslim edilecek.

Edirnespor Kulübü dün Kervensaray Hotel’de Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. 20 üyenin katıldığı genel kurulda Edirnespor yönetimine talip çıkmadı. Edirnespor Olağan Genel Kurulu’nda oluşturan divan başkanlığına Erkan Even getirildi.

Even, yaptığı konuşmada, Edirnespor’un eski bir futbolcusu ve başkanı olarak bu kongrenin bu şekilde yapılmasından dolayı çok üzüldüğünü belirtti.

Even, Olin Edirne Basket’e, Edirnespor GK’ya sahip çıkan kurum ve kuruluşlara sitem ederek Edirnespor’a neden sahip çıkılmadığını bir türlü anlayamadığını söyledi.

Even, Edirnespor’u kaderine terk eden tüm üyelere ve Edirne halkına takımlarına sahip çıkma çağrısında bulundu.

Gündem gereği yönetim kurulu, faaliyet ve denetim kurulu raporlarını okuyan Edirnespor Başkanı Erdem Güyümgüler ise genel değerlendirme yaptı.

Güyümgüler, Edirnespor’u kaderine terk eden tüm Edirne halkına sitemde bulundu.

Güyümgüler, şunları kaydetti:

“Arkamızdan çok konuşuldu. Hala daha konuşuluyor genel kurulda görüyoruz ki 20 kişiyle genel kurul yapıyoruz. Bu hak mı adalet mi atıp tutanlar konuşanlar nerede? Biz Edirnespor sevdalısıyız Edirnespor’u iyi kötü günde yanında olduk. Ama artık biz yorulduk. Göreve talip değiliz.”

Güyümgüler, yapılan genel kurul sonrasında göreve talip çıkmayınca yasa gereği kulübün yönetimini 90 gün daha sürdüreceklerini belirterek, “90 gün sonunda yönetime talip çıkılmaz ise kulübün anahtarlarını Valiliğe teslim edeceğiz” dedi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Vatandaş yetkili servislere ‘SERBİS’le ulaşacak
İmalatı dünyadan talep görüyor
Yarım kiloya rağbet
O ilgi bilgisayar parçalarının fiyatlarını yükseltti
Lalapaşa’da zirai don tehlikesi
“28 Şubat mağdurlarının hak kayıpları giderilmeli”
Beyendik’e giriş çıkışlar kontrol altında
TÜ’nin kapıları Mustafa Necati İlkokulu’na açılıyor
"İnşallah bu sene er meydanları şenlenecek"
Edirne barınağında yaşayan ‘Paspas’a ünlü sahip
Gürkan'dan TÜRSAB'a: “Edirne’yi yalnız bırakmayın!”
Erikli’nin bol suya kavuşacağı gün yakın