Çalışan gazetecilerle buluştu
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında kentte görev yapan basın kuruluşları temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Yayın Tarihi: 12 Ocak 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Kentteki bir restoranda düzenlenen geceye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere basın örgüt başkanları, gazete sahipleri ve basın mensupları katıldı.

Gürkan, gazeteciliğin meşakkatli bir iş olduğunu belirterek, yapılan görevin ulvi bir meslek grubu içerisinde olmasından söz etti.

Gürkan, gazetecilerin vatandaşlar ile yöneticiler arasında bir köprü vazifesi gördüklerini söyleyerek, “Tabi baktığımızda arkadaşlarımıza buradaki arkadaşlarımızın hepsi çalışan gazeteciler. Edirne hepimizin şehri, hepimizin kenti. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, nefes alıyoruz. Sevgilerimiz, hayallerimiz, ümitlerimiz, üzüntülerimiz, pişmanlıklarımız bu şehirde. Ama hepsinden önemlisi hepimizin bu şehirde ortak hayalleri, ortak düşleri var. Bence bizi bir araya getiren en büyük ortak payda da bu. Dolayısıyla bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın hangi meslek ve gelir grubundan olursa olsun bu şehir için söyleyecek bir sözü var. Kimisi bunu bulunduğu ortamlarda söyleme şansına sahip.

Kimisi hiç kimseyle paylaşmayıp kendi içerisinde yaşıyor. Batının yükü batının en güzel tarafı burada başlıyor. Bu özlemlerini toplumu kendini yöneten kişilere ulaştırabilir. Bence sizler çok önemli bir görev üstlenmiş vaziyettesiniz. Belki de hiçbir zaman ulaşamayacağı kentin valisine, başkanına o vatandaşın hayallerini, eleştirilerini, beklentilerini ulaştırmakla görevlisiniz. Batının tarihi misyonu bu. Bu bağlamda görevini alın teriyle emeğiyle ama en önemlisi yüreğiyle yapan tüm gazetecileri selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi