Çalışan gazetecilerle buluştu
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında kentte görev yapan basın kuruluşları temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Yayın Tarihi: 12 Ocak 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Kentteki bir restoranda düzenlenen geceye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere basın örgüt başkanları, gazete sahipleri ve basın mensupları katıldı.

Gürkan, gazeteciliğin meşakkatli bir iş olduğunu belirterek, yapılan görevin ulvi bir meslek grubu içerisinde olmasından söz etti.

Gürkan, gazetecilerin vatandaşlar ile yöneticiler arasında bir köprü vazifesi gördüklerini söyleyerek, “Tabi baktığımızda arkadaşlarımıza buradaki arkadaşlarımızın hepsi çalışan gazeteciler. Edirne hepimizin şehri, hepimizin kenti. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, nefes alıyoruz. Sevgilerimiz, hayallerimiz, ümitlerimiz, üzüntülerimiz, pişmanlıklarımız bu şehirde. Ama hepsinden önemlisi hepimizin bu şehirde ortak hayalleri, ortak düşleri var. Bence bizi bir araya getiren en büyük ortak payda da bu. Dolayısıyla bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın hangi meslek ve gelir grubundan olursa olsun bu şehir için söyleyecek bir sözü var. Kimisi bunu bulunduğu ortamlarda söyleme şansına sahip.

Kimisi hiç kimseyle paylaşmayıp kendi içerisinde yaşıyor. Batının yükü batının en güzel tarafı burada başlıyor. Bu özlemlerini toplumu kendini yöneten kişilere ulaştırabilir. Bence sizler çok önemli bir görev üstlenmiş vaziyettesiniz. Belki de hiçbir zaman ulaşamayacağı kentin valisine, başkanına o vatandaşın hayallerini, eleştirilerini, beklentilerini ulaştırmakla görevlisiniz. Batının tarihi misyonu bu. Bu bağlamda görevini alın teriyle emeğiyle ama en önemlisi yüreğiyle yapan tüm gazetecileri selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yerli tohumu geleceğe taşıyacağız’
Ayçiçek ekimi erken başladı
‘Ön yargıyı kırmamız lazım’
Gözünü olimpiyatlara dikti
‘Temiz Evler Gülen Yüzler’
‘Doğa Dostu Başkan’ sözünü verdi
Edirne’de ‘bahar’ yoğunluğu
Kırcı’dan Öğretmen Okulları mesajı
‘Şehitlerimize Yüreğimizden Ezgiler’ konseri iptal oldu
LÖSEV’den gazetemize ziyaret
Keşan'a 220 bin Euro'luk park hibesi
MEM lojmanları tehlike saçıyor