Edirne’den bir otel zirvede
İstanbul’u fetheden komutan, Osmanlı Devletinin imparatorluk olmasını sağlayan Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu yer olarak rivayet edilen ve günümüzde yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayanTaşodalar Otel, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan otel rezervasyon sitesi “Booking.com” da 2018 yılının en çok puan alan otelleri arasında yerini aldı. Otel 9.3 puanla GuestReviewAward (Konuk Değerlendirmeleri) ödülü almaya hak kazandı.
Yayın Tarihi: 12 Ocak 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne’de 12 yıldan beri Selimiye Camisi’nin gölgesinde müşterilerine hizmet veren Taşodalar Hotel, verdiği hizmetin karşılığını ziyaretçilerinin oylamalarıyla almaya devam ediyor.

2018 yılından itibaren Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Tarafından işletilmeye başlanan otel, dünyaca ünlü otel rezervasyon sitesi “Booking.com”un 2018 konuk değerlendirmeleri ödülüne layık görüldü.

Otel müdürü Cengiz Bulut, verdikleri kaliteli hizmetin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Sıradan bir otel değil”

600 yıllık geçmişe sahip olan otelin sıradan bir otel olmadığını ifade eden Bulut, “İnsanlar Edirne'ye seyahat edeceği zaman otelleri arattığında otelimizi görüyorlar. Otelimiz zaten konsept bir otel, sıradan bir otel değil. Hem bina olarak hem odaların dizayn edilmesi, binanın Selimiye Cami'nin yanında olması, eski Saray'a ait bir konak olması, Fatih Sultan  Mehmet'in doğduğu konak olarak anılması bizlere artı getiriyor. Bizler de çalışanlar olarak gelen müşterilerimizle daha iyi ilgileniyoruz. Bunda oda sayımızın da az olmasının yararı oluyor. Aile ortamında gibi insanlar kendilerini burada rahat hissediyor. Bu da tercih sebebi oluyor. Yabancı bakanlardan, büyükeçilere yurtiçinden ve yurtdışından birçok ziyaretçi otelimizi tercih ediyor” şeklinde konuştu.

“Mutlu şekilde ayrılıyorlar”

Otelde konaklayan müşterilerin Edirne’den memnun şekilde ayrıldığını dile getiren Bulut, şöyle devam etti: “Taşodaları aradıklarında telefonu açtığımızda ilk önce Taşodaları anlatıyoruz, kısaca bir Edirne'den bahsediyoruz, onları misafir etmek istediğimizi tekrarlıyoruz. Geldiklerinde de hazırladığımız bir şehir krokisi var, gezi güzergahını belirten, bunun çıktısını alıp onlara veriyoruz. O krokiye göre onlara bir gezi güzergahı belirliyoruz. Onlar da teker teker geziyorlar. Akşamdan geldiklerinde teşekkür ediyorlar. Elleriyle bulmuş gibi gayet rahat gezdiklerini söylüyorlar. Doğal olarak onlar da gittiklerinde Edirne'nin gönüllü birer elçisi oluyor. Biliyorsunuz en iyi reklam fısıltı reklamıdır, tavsiye reklamıdır. Bu sayede de biz yeni müşteriler kazanmış oluyoruz. Hizmet kalitemizden ödün vermeden çalışmayı sürdüreceğiz.” Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi