Enflasyon farkı için imza kampanyası
Hizmet-İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, enflasyon farkının kadroya geçen işçilere de yansıtılması için imza kampanyası başlatıldığını bildirdi.
Yayın Tarihi: 11 Ocak 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Promet,  yaptığı açıklamada, Hak-iş Konfederasyonu/Hizmet -iş Sendikası öncülüğünde tüm Türkiye genelinde kampanya başlatıldığını belirtti.

Enflasyon farkının kadroya geçen işçilere de yansıtılması amacıyla başlatılan imza kampanyasının devam ettiğini aktaran Promet, şunları kaydetti:

"Dilekçe örnekleri kurum temsilciliklerinden alınarak, imzalandıktan sonra temsilciliğe teslim edilmesi gerekiyor. Kadroya geçen işçilerin ücretleri ve sosyal hakları, 696 sayılı KHK gereğince geçiş tarihinden önce yüksek hakem kurulu tarafından bağıtlanan ve yürürlük süresi en son sona erecek toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre, altışar aylık dönemler halinde yüzde 4 olarak belirlenmiştir. 

Bu nedenle satın alma gücümüzün büyük bir kısmını kaybetmiş durumdayız. Hükümetimizin çalışanımızı enflasyona ezdirmeyeceği kararlılığına dayanarak, biz işçilerin enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz."(aa)

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi