Tapu tahsisinde mutlu son
Uzunköprü’nün Mesçit Mahallesi’nde 1993 yılında Gecekondu Kanunu gereği Tapu Tahsis Belgesine sahip olan ancak tapusu olmayan vatandaşlara tapuları dağıtıldı.
Yayın Tarihi: 11 Ocak 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Mesçit Mahallesi’nde tapu tahsis belgesi olan ancak 1993 yılından beri tapusuz olan 50 vatandaşın tapularını kendisi takdim etti.

İlçede düzenlenen törenle tapularını alan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Tapu Dağıtım Töreni için ülkenin farklı yerlerinden gelen Roman Federasyon temsilcilerinin yanı sıra, İzmir Milletvekili Özcan Purçu da törene katıldı. Çoğunluğu dar gelirli vatandaşlardan oluşan 50 mahalle sakininin tapularına kavuştuğu, 22 vatandaşın da evraklarını tamamladıklarında tapularının teslim edileceği söylendi.

Tarihi tapu sevinci

8 yıl süren bir dava sürecinin olduğunu ve devamında geçen ay Belediye Meclisi’nin aldığı ortak kararla vatandaşların tapularına kavuştuğunu ifade eden İşbilen, “Değerli vatandaşlarımızla bugün bu mutluluğu birlikte paylaşıyor olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. 30 yıllık hasretiniz ve dönemimizde açtığımız 8 yıl süren hukuk mücadelemiz bugün sizlere tapu olarak dönüyor. Bu hikayenin adı mutluluktur. Bu mutluluğu sizlerle yaşıyor olmak çok güzel. Şimdilik sadece 50 vatandaşımıza bu tapuları teslim edeceğiz. Ancak evraklarını tamamlayan 22 vatandaşımızın daha dün yapılan Ocak Ayı Meclis Toplantısında tapu kararlarını aldık. Onlara da aynı işlemleri uygulayarak tapularını telsim edeceğiz. Ve tabii bir diğer mahallemiz Aşçıoğlu Mahallesinde de aynı sorunu yaşayan vatandaşlarımıza umut olacağız, biz sorunun çözümü için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bugün de bunun en büyük ispatıdır” şeklinde konuştu. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi