Bekleviç, Miliband’ı Edirne’ye davet etti
Haberin Yayın Tarihi: 18 Ocak 2013 Cuma, 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 IFDP Yönetim Kurulu Başkanı Tuna Bekleviç İngiltere temasları çerçevesinde İngiltere Eski Dış İşleri Bakanı David Miliband ile görüştü, kendisini Edirne’ye davet etti.

Bekleviç, David Miliband ile Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu'nu, Türkiye'nin Batıya açılan kapısı konumundaki Edirne'yi ve Türkiye'nin AB yolculuğunu konuştuklarını belirtti.

Edirne'nin, eski başkent, pay-i taht şehir olduğunu ve İstanbul'un babası olarak tanımlandığını belirten Bekleviç İngiltere'nin en etkin siyasetçilerinden birisi olan Miliband'ı Edirne'yi ziyaret etmeye davet etti.

Bekleviç, "Edirne Osmanlı döneminden bu yana Türkiye'nin Batı yolculuğunun önemli bir durağı konumundadır. Edirne'ye özellikle turizm ve tarım alanında İngiliz iş adamları ilgi gösterebilir." dedi. Miliband'ta ise Türkiye'nin 70 milyonluk büyük bir potansiyel olduğunu belirtirken bölgede yükselen bir güç konumunda olduğunu söylerken Avrupa'nın bu gücü ciddiye alması gerektiğini belirtti.

Bekleviç İngiltere Parlamentosu'nda İngiliz Muhafazakar Parti Milletvekili Nick De Bois'in ev sahipliğinde Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu'nun (IFDP) resepsiyonunda yapacağı konuşma ile İngiltere ülke ziyaretini tamamlayacaklarını belirtti.

 

 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55