Ergene ve Saros için koşacaklar
Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği(EÇGD) Başkanı Ayten Eren, Edirne Tabip Odası’yla birlikte“Ergene nehri öldürüyor” ve “Saroz’uma dokunma” temasıyla, 11 Kasımda 40. Vodafone İstanbul Maratonu’na katılmaya karar verdiklerini açıkladı.
Yayın Tarihi: 08 Kasım 2018, Perşembe 07:00
Haberleri

Basın toplantısı düzenleyen Eren, tüm Edirnelileri maratona davet ederek, Edirne’den araç kalkacağını söyledi. Toplantıya Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu’da katıldı.

Eren, konuyla ilgili açıklamasında, “Edirne Çevre Gönülleri Derneği ve Edirne Tabipler Odası olarak 11 Kasımda 40. Vodafone İstanbul Maratonu katılmaya karar verdik. Edirne tabip odası olarak Edirne Belediyesinin de katılımıyla güzel bir çalışma yapmayı düşünüyoruz.” Dedi ve şunları ekledi:

“ İki temamız var. ‘Ergene nehri öldürüyor’ ve ‘Saroz’uma dokunma.’ Ergene nehri biliyorsunuz yıllardır aynı durumda. Fabrikaların zararlı atıkları dereye akıtıyor. Ve nehir inanılmaz kötü bir halde. Bu amaçla ulusal basına sesimizi duyurmayı düşünüyoruz. Saroz Körfezine yapılmak istenen bir gemi iskelesi kurulmak isteniyor ama bu oradaki insanların hayatı tehlikeye girecek bizde bunun için bütün bir yaz çalışmalar yaptık. Şu anda hukuk süreci devam ediyor. 11 Kasıma bütün halkımız çevreye duyarlı ve gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak isteyenleri bu koşuya davet ediyoruz. Edirne’den belli yerlerden araç kalkacak. Orada hep beraber haykıracağız ve sesimizi duyurmaya çalışacağız.” HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi