Komşuya gidemiyoruz
Trakya Ticaret ve Girişimcilik Federasyonu tarafından 2018 yılının üçüncü çeyreğini özetleyen verilere göre Batı Trakya’ya giden Türk turistlerin sayısında düşüş meydana geldi. Yunan yetkililer, bu durumu kur dalgalanmasına bağlarken, Türk turistlerin en büyük sorunu ise, vizelerin sürelerinin kısaltılması oldu.
Yayın Tarihi: 08 Kasım 2018, Perşembe 07:00
Haberleri

2018 yılı Temmuz ve Eylül aylarında Batı Trakya’yı ziyaret eden Türk vatandaşların sayısı 264 bin 555 olduğunu açıklayan Trakya Ticaret ve Girişimcilik Federasyonunun verilerine göre Batı Trakya’ya gelen Türk turist sayısında düşüş yaşandı. Geçen yıla oranla yüzde 15’lik bir düşüşün yaşandığı tabloda 46 bin 399 daha az Türk Batı Trakya’ya açıldı.

Kipi Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a geçen Türk turistlerde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12,5’lik bir azalma görüldü. Öte yandan Kastanies’ten gelenlerin sayısında da yüzde 25’lik bir düşüş meydana geldi.

Senenin 9 aylık periyodunda Evros’taki her iki sınır kapısından giriş yapan Türk vatandaşların sayısında yüzde 7’lik bir düşüş olurken, Yunanistan’a giden turist sayısı 553 bin 876 olarak belirlendi. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yasalar kadını korumuyor’
Lalapaşa’da Şahinşah şoku
‘MEB sınıfta kaldı’
TTB’den rapor sorusu
O babadan korkunç itiraf
Ziller tatil için çaldı
2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı sitemi
Vekil ‘soğanı’ meclise taşıdı
Eşi tarafından öldürülen kadın defnedildi
Çeltikçi de ‘ithalata’ tepkili
“Çocuklarımızın geleceğini karartabilir”
Köprülerin ayakları temizleniyor