Palamutun sonu gözüktü
Balıkpazarında bir hafta önce yaşanan palamut bolluğu tezgah fiyatlarını düşürmüştü, ancak denizlerde çinekopun çıkmasıyla azalan palamutun fiyatı da yeniden yükselişe geçti.
Yayın Tarihi: 19 Ekim 2018, Cuma 07:00
Haberleri

Balıkpazarı tezgahlarında bir hafta öncesine kadar pazarı şenlendiren palamutun sonu gözüktü. Palamuttaki bolluğun bitmesiyle fiyatı yeniden yukarı çıkarken, esnaf çinekopun kısa zamanda fiyatının düşeceğini ve vatandaşın ucuza balık yiyebileceğini dile getirdi.

Önceki hafta tanesi 10 liraya kadar düşen palamutun yeniden 15 liraya yükseldiğini söyleyen Balıkpazarı esnaflarından Hamza Köksoy, “Palamut artık maalesef düşmeyecek. Çinekoptezgahlardaki yerini aldı. Artık palamut bolluğunu göremeyeceğiz. Palamut artık kaçar ve azalmaya başlar. Çinekop çıktığı için bollaşacağını ve ileride fiyatların da düşeceğini düşünüyoruz. İnşallah kısa sürede vatandaşımız çinekopları ucuza yiyecektir. Şu anda palamutun tanesi 15 lira, çinekop 25 lira, hamsi 15 lira, barbun 30 lira tekir var 15 lira. Levrek ve çupra 40 lira. Vatandaşlara tavsiyemiz bu aralarda bol bol palamut yesinler artık tezgahlarda kalmayacak. Ucuz olduğu için hala alınabilir durumda. Dövizdeki kur farkı nedeniyle komşu ülkelerden de gelen müşterilerimiz oluyor. Onlar olmasaydı yanmıştık. Çok şükür şu anda işler iyi durumda” diye konuştu. Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yasalar kadını korumuyor’
Lalapaşa’da Şahinşah şoku
‘MEB sınıfta kaldı’
TTB’den rapor sorusu
O babadan korkunç itiraf
Ziller tatil için çaldı
2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı sitemi
Vekil ‘soğanı’ meclise taşıdı
Eşi tarafından öldürülen kadın defnedildi
Çeltikçi de ‘ithalata’ tepkili
“Çocuklarımızın geleceğini karartabilir”
Köprülerin ayakları temizleniyor