Modavizyon’dan 2 bin kişiye iş
Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, Trakya’da yaklaşık 7 bin kişiye iş imkânı sağladıklarını belirtirken Edirne’deki Modavizyon Fabrikası’nda 2 bin 200 çalışanı 4 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 12 Ocak 2013 Cumartesi, 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, İspanyol tekstil devi Zara’nın, hızı, kalitesi ve yüksek üretim kapasitesi nedeniyle Edirne’deki Modavizyon Fabrikası’nı, pilot üretici olarak seçtiğini belirtti ve 2 bin 200 kişinin çalıştığı Edirne tesislerinde hedeflerinin bu sayıyı 4 bin kişiye çıkartmak olduğunu vurguladı.

Şahin, Modavizyon Edirne Genel Müdürü Turgut Bakır’la birlikte 2012 yılını değerlendirmek ve Modavizyon’un 2013 hedeflerini anlatmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Şahinler Holding olarak dünya genelinde 50 milyon insanı giydirdiklerini belirtti 2 bin kişiye daha iş imkânı

 

 15 farklı ülkede 10 binin üzerinde insan istihdam ettiklerini ve Trakya’nın da en büyük yatırımcısı olduklarının altını çizen Şahin, Trakya’da yaklaşık 7 bin kişiye iş imkânı sağladıklarını söyledi. Edirne’deki Modavizyon Fabrikası’nda 2 bin 200 çalışanları olduğunu ve bu rakamı, 4 bine çıkarmayı hedeflediklerini, bu sayede Edirne’den göçü önlemiş olacaklarını kaydeden Şahin, “Edirne’de büyümeye gidiyoruz fakat mevcut fabrikamız bu büyümeyi karşılamayacağından Edirne’de kent merkezine yakın yeni bir yer arıyoruz. Bu konuda valilik ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler halindeyiz” dedi.

 Modavizyon’un dünyanın en önemli firmalarına hizmet verdiğinin de altını çizen Kemal Şahin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

 Modavizyon-Zara işbirliği

 

Ürdün’deki işletmelerimizle birlikte Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük erkek ve kadın dokuma konfeksiyon üreticisi olan Modavizyon firmamız; dünyanın en önemli moda firmalarına hizmet veriyor. Modavizyon önümüzdeki dönemde Zara’yla bir projeye başlıyor. 12 ay sürecek olan projeyle; fabrika verimliliğinin artırılması yoluyla tüm paydaşların kazan-kazan prensibiyle fayda sağladığı sürdürülebilir sistemlerin kurulması amaçlanıyor. Bu projeyle, bölge kazanacak, çalışan kazanacak, üretici ve müşteri kazanacak.”

 

En fazla kadının çalıştığı fabrika

 

 Modavizyon’un yarattığı istihdamla Edirne’nin en büyük kuruluşu olduğunu ve bölgede işsizliğin azalmasına ciddi katkı sağladığını da kaydeden Şahin, “Türkiye’nin dev kuruluşlarını geride bırakarak, 2000 kadın çalışanıyla; en fazla kadın işçi istihdam eden şirketler listesinde ilk 10’a da giren Modavizyon, Trakya Bölgesi’nde ise en fazla kadın çalışana sahip firmalar arasında birinci sırada. 2 bin 200 çalışanımızdan 1900’ü kadın” diye konuştu.

 

İhracat hedefi 80 milyon dolar

 

 Toplantıya katılan Modavizyon Edirne Genel Müdürü Turgut Bakır ise, dünyanın tekstil devi Zara’yla yaptıkları anlaşmanın detaylarını anlattı. Zara’nın ortaklaşa proje yapmak için kendilerini seçmesinde Modavizyon’un hızlı ve kaliteli üretim yapabilmemizin yanında üretim hacmimizin büyüklüğünün de büyük etkisi olduğuna dikkat çeken Bakır, “6 bin ceket ve 8 bin pantolon olmak üzere günde 14 bin parça kadın-erken dokuma konfeksiyon ürünü üretiyoruz. Bu, yılda 3.5 milyon adet dokuma konfeksiyon imalatı anlamına gelir. Hedefimiz sadece Zara değil; dünyanın diğer büyük markalarının da en büyük tedarikçisi olmak. 2013 yılında da ihracatımızı yüzde 35 daha artırarak 80 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 Toplantının ardından Kemal Şahin, basın mensuplarıyla birlikte fabrikayı gezdi.

 

 Edirne Modavizyon Fabrikası

 

 1994 yılında 100 kişi ile Edirne’de üretime başlayan Modavizyon bugün 2 bin 600’e yakın personeli ile birlikte Trakya’nın en çok istihdam sağlayan fabrikalarından biri. Yeni yılla birlikte istihdam edilen çalışan sayısını 4 bine çıkarmayı hedefleyen Modavizyon; Zara, More & More,Talbots USA, Ann Taylor USA, Altınyıldız gibi dünyaca ünlü markalarla çalışıyor. 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx