Çocuk ve Aile Şenliği düzenlendi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca "Biz Büyük Bir Aileyiz" sloganıyla tüm illerde büyük “Aile Şenliği” programları düzenlendi.
Yayın Tarihi: 16 Mayıs 2018, Çarşamba 07:03
Haberleri

Aile Haftası ve Vakıf Haftasının aynı ay içerisinde kutlanması kapsamında; Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve kuruluşlarımızdan hizmet almakta olan çocuklarımızın katılım sağladığı “Çocuk-Aile Şenliği” programı, büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Edirne’de karaağaç semtinde özel bir işletmede düzenlenen programa; Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ile birlikte Edirne Melahat Hulusi Datenin Sevgi Evleri Sitesinde ve Edirne Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde hizmet almakta olan çocuklarımızla, Koruyucu Ailelerimiz katılım sağladı.

Çocuk Evlerimizde kalan çocuklarımız ile Koruyucu Aile Yanında kalan Çocukların buluşup kaynaştığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Animatör eşliğinde; Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde görevli bakım personellerinin gözetiminde gerçekleşen programda, Çocuklarımız; Balon şişirme, Sandalye Kapma, Halat Çekme, Yumurta taşıma, Çuval Yarışı, İlizyonist Gösterisi, Karaoke, Canlı Müzik gibi bir çok etkinlik ile doyasıya eğlendi. Yarışmalarda dereceye giren çocuklara madalyalar ile ödüllendirildi. Düzenlenen çocuk şenliğinde mangal partisi de gerçekleştirilerek, çeşitli hediyeler çocuklara verildi.

Programda ayrıca; “Ekranla Değil, Akranla Büyüsün Çocuklar” kampanyasına destek verilerek, programa katılan çocuklara ve ailelere;“teknolojinin zararlı kullanımı, akran grupları ile zaman geçirmenin önemi” konularında, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde görevli Psikologlar tarafından açıklamalarda bulunuldu.

Ekranla Değil, Akranla Büyüsün Çocuklar

Öte yandan Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; düzenlenen tüm “Aile Şenliği ve Çocuk Şenliği” Programlarında “Ekranla Değil, Akranla Büyüsün Çocuklar” kampanyasına destek devam ediyor.

Programlarda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan görsellerin kullanıldığı ve Çocukların Akranları ile birlikte zaman geçirmesinin öneminin vurgulandığı kampanya kapsamında, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde görevli Meslek Elemanları; “Teknolojinin Zararlı Kullanımı ve Çocukların akranları ile zaman geçirmesinin önemi” konularında Aileleri ve Çocukları bilinçlendirmeye devam ediyor. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yasalar kadını korumuyor’
Lalapaşa’da Şahinşah şoku
‘MEB sınıfta kaldı’
TTB’den rapor sorusu
O babadan korkunç itiraf
Ziller tatil için çaldı
2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı sitemi
Vekil ‘soğanı’ meclise taşıdı
Eşi tarafından öldürülen kadın defnedildi
Çeltikçi de ‘ithalata’ tepkili
“Çocuklarımızın geleceğini karartabilir”
Köprülerin ayakları temizleniyor