Afferin bu okullarımıza
Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünce, Keşan ve Uzunköprü ilçe ortaokullarının TÜBİTAK'ın 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda 3. olduğu bildirildi.
Yayın Tarihi: 23 Nisan 2018, Pazartesi 07:11
Haberleri

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca 16-20 Nisan tarihlerinde Antalya'nın Kepez Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinde yarışma düzenlendiği belirtildi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi ve Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi proje ekibinin yarışmada biyoloji, fizik ve psikoloji alanında Türkiye 3'üncüsü olduğu aktarıldı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi danışman öğretmenleri Hasan Avcu rehberliğinde öğrenciler Mustafa Kerem Dikici ve Ertan Erkut Nal, "Bilinmeyen Maksimum Etkili Kurbağa Gübresi" projesi ile biyoloji alanında, Sude Yazıcı ve Mehmet Kaan Onaran'ın "Sahte Balın Elektromanyetik Ortamda Arılar" projesi ile tespit edilmesiyle fizik alanında Türkiye üçüncülüğü elde ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aynı yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi öğrencisi Buse Bulut danışman öğretmeni Kadri Adanır rehberliğinde hazırlamış olduğu 'Öğretmenlerin Eleştirel Düşünme Eğilim ve Düzeylerinin Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi' projesi ile psikoloji dalında Türkiye üçüncüsü oldu."

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne'yi en iyi şekilde temsil ederek Türkiye üçüncülüğü elde edip kendilerine büyük mutluluk yaşatan öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti, başarılarının devamını diledi.(aa)

 

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yasalar kadını korumuyor’
Lalapaşa’da Şahinşah şoku
‘MEB sınıfta kaldı’
TTB’den rapor sorusu
O babadan korkunç itiraf
Ziller tatil için çaldı
2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı sitemi
Vekil ‘soğanı’ meclise taşıdı
Eşi tarafından öldürülen kadın defnedildi
Çeltikçi de ‘ithalata’ tepkili
“Çocuklarımızın geleceğini karartabilir”
Köprülerin ayakları temizleniyor