İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine sesli hikâye kitabı
Keşan Belediyesi’nin ilçede eğitim ve öğretim gören özel okullar dahil olmak üzere tüm ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlattığı ve öğrencilere kitap okumayı sevdirmeyi amaçlayan sesli hikaye kitaplarının dağıtımına başlandığı bildirildi.
Haberin Yayın Tarihi: 23 Nisan 2018 Pazartesi, 07:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, geçen hafta sonu, beraberinde Keşan Belediye Başkan yardımcıları; Cengizhan Aktan ve Mücahit Erdoğan’la birlikte Kurtuluş İlkokulu’nda sesli hikâye kitabı dağıtım törenine katıldı.

Sesli hikaye kitabı dağıtım töreninde Kurtuluş İlkokulu Müdürü Ali Kurtkapmaz’la birlikte kitapları dağıtan Başkan Özcan, dil eğitimi, bilişsel sosyal ve duygusal gelişim modellerine dair pedagojik içeriğe sahip; çocukların işitsel, dokunsal ve görsel duyularını kullanarak öğrenmeleri amacıyla hazırlanan ve her kitapta farklı bir değer eğitimine yer veren 4 sesli hikaye kitabını Keşan’daki özel ve genel tüm okulların 1. sınıflarına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dağıtacaklarını aktardı.

Özcan, sesli hikaye kitabı dağıtım programında öğrencilerle birebir ve yakından ilgilendi.

Başkan Özcan, Keşan Belediyesi olarak eğitime önem veren bir kurum olduklarını, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kuvvetlendirecek ve sevdirecek bir etkinlik yapmaktan ötürü mutlu olduklarını ifade etti.

Öğrenciler de Başkan Özcan’a hikâye kitapları nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Özcan’a okul ziyaretinde öğrenciler tarafından okul bahçesine oyun grubu kurulması yönünde talep de geldi. Özcan, öğrencilere oyun grubu kurulması yönünde söz verdi.

Başkan Özcan, okul ziyaretinde ayrıca Keşan Belediyesi’nin Mardin Kızıltepe’deki bir okul için düzenlenen kitap kampanyasına gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür etti. Diğer geri kalan kitapların Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edileceği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından diğer okullara dağıtımının gerçekleştirileceği açıklandı. Haber Merkezi

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx