İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine sesli hikâye kitabı
Keşan Belediyesi’nin ilçede eğitim ve öğretim gören özel okullar dahil olmak üzere tüm ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlattığı ve öğrencilere kitap okumayı sevdirmeyi amaçlayan sesli hikaye kitaplarının dağıtımına başlandığı bildirildi.
Yayın Tarihi: 23 Nisan 2018, Pazartesi 07:00
Haberleri

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, geçen hafta sonu, beraberinde Keşan Belediye Başkan yardımcıları; Cengizhan Aktan ve Mücahit Erdoğan’la birlikte Kurtuluş İlkokulu’nda sesli hikâye kitabı dağıtım törenine katıldı.

Sesli hikaye kitabı dağıtım töreninde Kurtuluş İlkokulu Müdürü Ali Kurtkapmaz’la birlikte kitapları dağıtan Başkan Özcan, dil eğitimi, bilişsel sosyal ve duygusal gelişim modellerine dair pedagojik içeriğe sahip; çocukların işitsel, dokunsal ve görsel duyularını kullanarak öğrenmeleri amacıyla hazırlanan ve her kitapta farklı bir değer eğitimine yer veren 4 sesli hikaye kitabını Keşan’daki özel ve genel tüm okulların 1. sınıflarına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dağıtacaklarını aktardı.

Özcan, sesli hikaye kitabı dağıtım programında öğrencilerle birebir ve yakından ilgilendi.

Başkan Özcan, Keşan Belediyesi olarak eğitime önem veren bir kurum olduklarını, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kuvvetlendirecek ve sevdirecek bir etkinlik yapmaktan ötürü mutlu olduklarını ifade etti.

Öğrenciler de Başkan Özcan’a hikâye kitapları nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Özcan’a okul ziyaretinde öğrenciler tarafından okul bahçesine oyun grubu kurulması yönünde talep de geldi. Özcan, öğrencilere oyun grubu kurulması yönünde söz verdi.

Başkan Özcan, okul ziyaretinde ayrıca Keşan Belediyesi’nin Mardin Kızıltepe’deki bir okul için düzenlenen kitap kampanyasına gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür etti. Diğer geri kalan kitapların Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edileceği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından diğer okullara dağıtımının gerçekleştirileceği açıklandı. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yasalar kadını korumuyor’
Lalapaşa’da Şahinşah şoku
‘MEB sınıfta kaldı’
TTB’den rapor sorusu
O babadan korkunç itiraf
Ziller tatil için çaldı
2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı sitemi
Vekil ‘soğanı’ meclise taşıdı
Eşi tarafından öldürülen kadın defnedildi
Çeltikçi de ‘ithalata’ tepkili
“Çocuklarımızın geleceğini karartabilir”
Köprülerin ayakları temizleniyor