Başkan Fındıklı, Oda çalışmalarını değerlendirdi
Haberin Yayın Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma, 07:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, üyelerinin yararına, kente kültür ve sanat hizmeti olarak gerçekleştirdikleri çalışmalarını anlattı.

                “Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak, Trakya Kalkınma Ajansı 2015 yılı Mali Destek Programı kapsamında Sosyo-Ekonomik Kalkınma başlığında Ajansa sunmuş olduğumuz ‘Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi’ isimli projemiz uygulamaya değer bulunarak desteklenmiştir.” diyerek yaptıkları çalışmalarını sıralamaya başlayan Başkan Fındıklı, şöyle devam etti:

“Konfeksiyon Alanında ‘Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi’ isimli proje kapsamında 20 dikiş makinesi, 1 kompresör, 2 adet ütü, 8 adet overlok makinesi ile dikiş atölyesi oluşturarak kalifiye dikiş elemanı yetiştirmek üzere kurslar düzenledik. Şimdiye kadar 178 adet kursiyerimize dikiş dikmeyi öğreterek   büyük çoğunluğu iş hayatına kazandırdık.. Böylece Edirne deki  işsizlik oranını azaltmak da küçük payımızın olması bizleri mutlu etti.

23.05.2015 tarihinde Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar odası olarak, Edirneliler’in ve Edirne’ye gelen misafirlerimizin de beğenisini kazandığımızı umduğumuz kültür ve sanat hizmeti vermek istedik. Amacımız Edirne’deki eski gelenek ve göreneklerimizi misafirlerimize tanıtmaktır. Eski geleneklere göre Arasta çarşısının orta bölümünde dua kutbesi olarak bilinen yerde,  çarşı esnafının toplanarak doğru iş yapacaklarına dair dua ederlermiş. Biz de bu geleneği yaşatmak ve yaşamak istedik ve sonrasında da şerbet ikramı yaptık  gün içerisinde. Edirne’mizin iki noktasında Eski Cami önünde ve Ali Paşa Çarşısının orta kapısının girişinde Mehteran Takımının görkemli gösterilerini izleterek  aynı zamanda tüm kapalı çarşılarımızda yine gün boyu Edirne’nin gün yüzüne çıkmamış fotoğraflarından oluşan resim sergisini  izleme imkanı sunduk. Esnafımız ve Edirne’ye gelen misafirler tarafından beğenilmesi ile gururlandık.

Ayrıca KOSGEB kredilerinden üyelerimizi haberdar ederek gereken işlemleri de üyelerimizin talepleri  doğrultusunda Odamız tarafından gerçekleştirip üyelerimize  yardımcı olmaya çalıştık.”

            Bankaların post makinalarından üyelerinin yararlanmasından da söz eden Başkan Fındıklı, “Üyelerimize fayda sağlayacağını düşündüğümüz diğer bir konu olarak esnafımızın müşterilerine küçük meblağlara dahi taksit imkanı sunabilmesi idi.  Bu bağlamda 2 adet banka ile sözleşme yaparak Bankaların post makinelerini üyelerimizin menfaati olacak şekilde kullanabilmesi idi  Bankaların,  esnafımıza  fayda sağlayacak şekilde post makinesi kullanım fırsatı   sunmalarını sağladık.” bilgilerini verdi. Haber Merkezi

 

 

 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55