70 liranın sahibini arıyor
Edirne’de bir kafe işletmecisi yerde bulduğu 70 liranın sahibini arıyor.
Haberin Yayın Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe, 07:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

İşletme sahibi, paranın   sahibini bulmak için işletmenin güvenlik kamera görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Güvenlik kamerası görüntüsünde bir kişi koşarak kafenin önünden geçerken cebinden 70 lirayı yere düşürüyor. Yere düşen 70 lirayı caddeden geçen başka bir kişi, görüp durumu kafe işletmecisine bildiriyor. Kafe işletmecisi Ali Tamer Kuday ise yerde bulduğu 70 lirayı, büfesinin kenarına koyarak sahibinin gelip almasını bekliyor. Yerde duran parayı kimsenin tenezzül etmemesi de kamera kayıtlarına yansıyor.

Kafe işletmecisi Kuday, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dün akşam saat 7-7 buçuk civarı bir kişinin uyarısı üzerine yerde 70 lira olduğunu gördük. Parayı alıp tezgâhın üzerine koyduk. Gelip alır diye. Daha sonradan güvenlik kamerası görüntülerine baktık. Kişiyi tanıyabilecekleri için görüntüyü sosyal medyadan paylaştım. 70 liranın sahibini arıyoruz” dedi.

Yıllar önce yerde bulup aldığı paranın kat ve katını kaybettiğini belirten Kuday, “10-15 yıl önce yerde bulduğumuz parayı bulup kullanmıştık. Yerde bulup kullandığımız paranın kat ve katını kaybettik. O gün yemin ettik. Yerde bulduğumuz parayı kesinlikle ne cebimize ne kasamıza koyacağız. O yüzden yerde bulduğumuz parayı sahiplenmedik” şeklinde konuştu. Ergin Yıldız

 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx