Saadet’ten temiz Edirne için öneri
Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, çöp sorununun çözümü ve daha temiz bir Edirne için yer altı çöp konteynerleri’ nin kullanılması önerisini yaptı.
Yayın Tarihi: 09 Kasım 2012, Cuma 10:15
Siyaset Haberleri

 Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “şehrimizin en önemli sorunlarından biri de temizlik, dolayısıyla çöp sorunudur.  Gerek şehir merkezinde gerekse mahallelerde zaman zaman bazı yerlerdeki çöpler adeta çöplük görüntüsü oluşturmaktadır.  Bu durum, bir tarih ve kültür şehri Edirne’miz için hiç de kabullenilecek bir durum değildir” dedi.

Teknik ve teknolojinin zirveye ulaştığı günümüzde temizlik ve çöp sorunu gibi bir sorunun çözülemeyişinin kabul edilebilecek bir mazeret olmadığına dikkat çeken Tekin; “Bugün ülkemizde değil il, pek çok ilçe belediyesi dahi çöp sorununu ‘yer altı çöp konteynerleri’ ile çözmüştür. Bu konuda Edirne’de de başlangıçta şehir merkezinde ihtiyaç olan noktalara yer altı çöp konteynerleri konmalı, daha sonra tüm şehir genelinde bu hizmet yaygınlaştırılmalıdır.  Bu usul ile şehrimiz hem daha temiz ve düzenli olacak, hem çöp kokusundan kurtulacak, hem de temizlik işleri daha kolay ve pratik yürüyecek.  Bunun için Belediye’nin bazı gereksiz lüks işler yerine zaruri ihtiyaç olan işlere el atması çok daha iyi olur” açıklamasını yaptı.  

 Tekin, Temizlik ve çöp konusunda Belediye,  yapması gerekenleri gerçekleştirdikten sonra halkı da bilgilendirmesi gerektiğine dikkat çekerek; “Önce Belediye bu konuda üzerine düşeni gereği gibi yapmalı, sonra da hazırlayacağı bir broşürle halkımızı bilgilendirmeli. Edirne’nin temizliği sadece Belediye’nin üzerine düşeni yapmasıyla yeterli olmayacağı da bilinmeli. Her işte yönetim ile halk el ele vermeli. Temizlik ve diğer konularda halkımız zaman zaman bilgilendirilirse elbette katkıda bulunurlar,  yardımcı olurlar”  şeklinde konuştu.                                  

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”