ÖDP’den açlık grevi yapanlara arka
ÖDP Edirne İl Başkanı Nevzat Çolak, Edirne’de açlık grevi yapanlara destek çıkarken demokratik haklarını kullandıkları sırada kendilerine yapılan saldırıyı da kınadı.
Yayın Tarihi: 06 Kasım 2012, Salı 10:08
Siyaset Haberleri

  Çolak, “Bu kez ölüm değil yaşam kazansın” sloganıyla yaptığı yazılı açıklamasında, “Cezaevlerinde süren açlık grevinin 55. günündeyiz. Artık ölüme ramak kaldı!” dedi ve şunları kaydetti:

“AKP iktidarı ise ölümleri durduracak somut bir adım atmak yerine sokakta polis eliyle düşük yoğunluklu bir iç savaş sürdürüyor. Başbakan Erdoğan da psikolojik harp taktikleri ile bu savaşın komutanlığına soyunmuş durumda.

Edirne’de durum farklı değil, Edirne gibi sevgi ve barışın egemen olduğu kentte, polis barış için ölümden başka bir yol bulamayanların sesini, kardeşlik taleplerini, sokaklara taşımak isteyenlerin sesini gaz bombasıyla boğmaya kalkmıştır. Demokratik haklarını kullanmak isteyen kişilere yönelik bu saldırıyı kınıyoruz.”

Parti olarak görüşlerini belirten Çolak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“ÖDP Edirne il örgütü olarak diyoruz ki..

Biz bu zalimliği biliyoruz, bu zalimleri tanıyoruz! Bu kez ölümün değil yaşamın kazanması için hep birlikte sesimizi daha fazla yükseltmeliyiz!

Sokaklardan yükselen kardeşlik taleplerini savunarak ölümleri durdurabiliriz!

Artık bir insanımızın dahi ölümüne tahammülümüz kalmamıştır.

Zamanın yeni ölümlere doğru hızla aktığı bu günlerde herkes bilmeli ki yarın barıştan ve kardeşlikten söz etmek hala mümkün olabilecekse bunun yolu bu gün ölümleri durdurmaktan geçiyor

Bunun yolu ise barıştan, barış ve demokratik çözüm için adım atmaktan geçiyor. Açlık grevlerinde olan yüzlerce tutuklunun talebi de budur. Bu talepler Kürt sorununda demokratik çözümün de yolunu açacak bir adım olarak görülmeli ve bu talepler karşılanmalıdır

Bu kez ölüm değil yaşam kazansın…”

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dilimle baklava devri!
29 liraya mis gibi çamaşır
3 harfli marketlere fahiş fiyat denetimi
Ani hava değişimine dikkat!
Silahlı kavgayla ilgili 3 kişi tutuklandı
Türkan Seçkin, Fotoğraflarla Anıldı
ADD: Bu gidiş, iyi gidiş değildir!
İpsala ilçesinde okul servisleri denetlendi
Okullarda iş güvenliği ve ilk yardım eğitimi
Vali Kırbıyık Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda incelemelerde bulundu
Hastane Caddesi'nde üstyapı çalışmaları sürüyor
100. yıla vefa yemeği