Sedefçi’yi ‘şaşırtan’ karar
Koruma Kurulu’ndan, Sağlık Müzesi çevresine yapılan kaldırımların sökülmesi kararının çıkması Belediye Başkanı Sedefçi’yi şaşkınlığa uğrattı. Sedefçi, kaldırımları eski virane haline getirme talimatı verdi.
Yayın Tarihi: 06 Kasım 2012, Salı 10:03
Siyaset Haberleri

 Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun aldığı kararı şaşkınlıkla karşıladığını bildirdi.

Başkan Hamdi Sedefçi, dün belediye Meclis Salonunda bir basın toplantısı yaptı. Başkan Sedefçi, burada yaptığı basın toplantısında Sağlık Müzesi’nin önünde yaptığı düzenlemenin anıtlar kurulu tarafından sökülmesinin istendiğini bildirdi. Belediye olarak burada kaldırım ve yol yaptığının altını çizen Başkan Sedefçi, “Ama ne yazık ki anıtlar kurulu bizim yaptığımız bu işi beğenmemiş. Uzman olan bazı kişiler var buranın uygun yapılmadığına karar vermiş. Biz oradaki mezbeleliği ortadan kaldırdık. Müzenin duvarından içeri giren yağmur suyunu engellemek için kaldırım yaptık. Orayı çamurdan kurtardık, ama birileri bunu istemiyormuş. Ben de bugün talimat verdim. ‘Orayı sökün, eski haline getirin’ dedim. Oraya yaptığım 150-200 bin liralık masrafı da alacağım” diye konuştu.

 

Selimiye  Projesi de takılabilir

 

Başkan Sedefçi, UNESCO’nun Selimiye Meydan Projesini onayladığını da anımsatarak, “Şu anda bu proje anıtlar kurulunda. Buradaki arkadaşlarımız bizi 6 ay bekletebilir. Ya da UNESCO’nun uygun gördüğü projeyi beğenmeyebilir. Bize ‘Yeni proje hazırlayın!’ diyebilirler. Benim kuruldan isteğim şudur. Bir an önce projeyi geçirerek, Dünya Mirası Selimiye’nin çevresini  inci gibi işlememize izin verin” dedi.

 

Su kesintisine çare

 

Başkan Hamdi Sedefçi, Edirne’de son üç gündür su sorunu yaşandığının da altını çizerek, şunları söyledi:

“Üç gündür kentte su sorunu var. Yaklaşık iki aydır Süloğlu Barajından Edirne’ye su gelmiyor. Süloğlu barajından gelen kanallara DSİ tarafından bakım yapılmakta. Biz de suyu bu süre içinde Kayalı Barajından alıyoruz. Kayalı barajından gelen kanalları üstü açık. Birileri bu kanallara ziftli kağıt ve bunun gibi malzemeler atmış. Bu nedenle de suyun gelişi yüzde 50 oranında azaldı. Biz de bunu tespit ederek temizlik çalışmalarını yapıyoruz. Kısa sürede bu temizlik yapılarak kentteki yüksek kesimlere de su vereceğiz.

 

Partililerine çıkıştı

 

Biz bunlarla uğraşırken bizim partililerim hemen Genel Merkezimizi aramış. Beni şikayet etmişler. Genel Merkez beni aradı, ben de konuyu onlara ilettim. Burada bir provokasyon olduğuna inanıyorum.”

Başkan Sedefçi, ayrıca kendisine gelecek herhangi bir olumsuzluktan mutlu olacak partililerinin olduğunun da altını çizerek, “Benim kötü olmamdan medet umanlar var. Ben bunları daha çok üzeceğim. Benim davalarımı bekleyenler var. Ama ben adalete güveniyorum. Davalarımla ilgili de olumlu gelişmeler olduğuna inanıyorum” dedi.

 

Belediye’den, Ata’ya mevlit

 

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için Selimiye Camii’nde mevlit düzenleyeceklerini bildirdi.

Belediye olarak yapacakları bu mevlit için mevlide gelecek kişilere ve Edirne halkına dağıtmak için 100 bin şeker hazırladıklarını da bildirdi. Başkan Sedefçi, “Atamızın ve şehitlerinin ruhlarına okutacağımız mevlide tüm Edirneliler davetlidir” dedi.Belediye olarak yapacakları bu mevlit için mevlide gelecek kişilere ve Edirne halkına dağıtmak için 100 bin şeker hazırladıklarını da bildirdi. Başkan Sedefçi, “Atamızın ve şehitlerinin ruhlarına okutacağımız mevlide tüm Edirneliler davetlidir” dedi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Erikli’deki itfaiye araç ve ekipleri yaz sezonu teyakkuzda olacak
7.100 m² tarla icradan satılık
Cengizhan Şimşek, başpehlivan oldu
ikiz kardeşler rakip oldu
Yarı finalde İsmail Balaban ile Cengizhan Şimşek eşleşti
Selim Ağa, ağalığı bırakmadı
Balaban Yarı Finalde
Edirne’den Zakkum geçti
Çeyrek finale yükselen 8 başpehlivan belli oldu
Şaban Yılmaz 45 yaşında Kırkpınar'a veda etti
İlk gün sonuçlarıyla farklı bir Kırkpınar yaşandı
Gürbüz, ikinci turda rakibi Yeşil Yeşil'e elendi