“Çevreci ve halkçı ulaşım olmalı”
Edirne Kent Konseyi, 10 Kasım Cumartesi günü Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapacağı ulaşım konulu toplantı öncesinde kurumsal gezilerini sürdürüyor.
Yayın Tarihi: 05 Kasım 2012, Pazartesi 10:10
Edirne Haberleri

 Dernekleşme çalışması içinde olan Edirne Halk Meclisi ve Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği ile görüşen EKK Yürütme Kurulu üyeleri her iki toplantıdan da olumlu sonuçlar ve destek aldı, ulaşımın ‘Çevreci ve halkçı ulaşım olmalı” görüşüyle karşılaştı.

            Edirne Çevre Gönüllüleri adına Nezih Atsız ile görüşen Yürütme Kurulu, kent içi ve kent dışı ulaşımda yaşanan sorunları ve neler yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulundu. Çevreci olarak ulaşıma nasıl yaklaştıklarını anlatan Nezih Atsız; çevre dostu ulaşım araçlarına öncelik verilmesi gerektiğini söyleyerek özel motorlu araçlarla ulaşımın çevreye büyük zararlar verdiğini belirtti. Bun tür ulaşımın sürdürülebilir olmadığını ve kentin geleceğine zarar verdiğini söyleyen Atsız, toplantıya katılarak derneğin görüşlerini katılanlara bir kez daha anlatacağını söyledi.

            Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nezih Atsız bu görüşmenin olumlu olduğunu ve Kent Konseyi ile birlikte çok olumlu çalışmalarda her zaman birlikte olduklarının da altını çizdi.

            Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri daha sonra oluşumundan beri kent sorunlarına sürekli dikkat çeken ve bu amaçla dernekleşme çalışması içinde olan Halk Meclisi yürütmesini ziyaret etti.

            Halk Meclisi adına toplantıya katılan Şükrü Benli, Murat Savaş, Hüseyin Erkin ve Ali Tamer Kuday çalışmalarından ve kendilerini ziyaret ettiklerinden dolayı EKK Yürütme Kuruluna teşekkür ettiler. EKK Yürütme Kurulu Başkanı Özer Demir de ulaşım konulu genel kurul öncesinde yaptıklarını ve yapacaklarını anlatarak Halk Meclisinin de başarılı çalışmalar yaptığını vurguladı.

            Halk Meclisi yürütmesi; ulaşımda büyük sorunlar olduğunu ve kendilerinin bunu sürekli izleyerek eksiklikleri kamuoyu ile paylaştıklarını söylediler. Edirne için büyük ancak çözülebilir bir sorun olan ulaşım sorununun yeni ve katılımcı bir anlayıştan yana halkçı bakış açısı ile sonlanabileceğini ancak bunun için sosyal bir belediyecilik gerektiği vurgusunu yaptılar.

            10 Kasım ulaşım konulu toplantıya katılacaklarını ve görüşlerini söyleyeceklerini de belirten Halk Meclisi üyeleri EKK ile her olumlu çalışmada birlikte olmaktan mutlu olduklarını da belirttiler.

Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Demir, toplantıya kadar benzeri ziyaretlerin süreceğini ve 10 Kasım günü ulaşım sorununun tüm taraflarca tartışılarak yetkililere gerekli çözüm mesajının verileceğini belirtti. Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Demir, toplantıya kadar benzeri ziyaretlerin süreceğini ve 10 Kasım günü ulaşım sorununun tüm taraflarca tartışılarak yetkililere gerekli çözüm mesajının verileceğini belirtti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Küçünlü köyü karantina da
Edirneliler haritadaki ‘kırmızı’ rengini değiştirmek istiyor
TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Uzmandan ‘mutant virüs riski’ uyarısı
Asyaport'tan Avrupa'ya 5 direkt servis
Genç kadın koronadan öldü
3 bin pehlivana aşı talebi
Eczaneler normale dönüyor
İl Genelden “kırmızı” hassasiyet
Kırmızı renk esnafın moralini bozdu
Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Haftalık vaka sayısı oranı ‘107,43’