Önce sis, sonra güneş
Edirne'de geçen hafta sonu önce yoğun bir sis, sonra da pırıl pırıl bir güneşle karşılaşıldı. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 50 metreye kadar düşmesi nedeniyle sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.
Yayın Tarihi: 05 Kasım 2012, Pazartesi 10:07
Edirne Haberleri

 Sabah saatlerinde etkisini daha fazla hissettiren sis, yer yer görüş mesafesini 50 metrenin altına kadar düşürdü. Sisin yoğun olduğu bölgelerde sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

Günün öğle saatlerinde ise Edirne, günlük güneşlik bir havayla adeta yazdan kalma günleri yaşadı. Hava sıcaklığı sabah saatlerinde 11 dereceye kadar düştüğü gözlenirken öğle saatlerinde ise 21 dereceyi geçtiği dikkat çekti. Bu yazdan kalma havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlar, parklarda, yeşil alanlarda ve yayalara özel yollarda gezerek temiz havanın tadını çıkarmayı tercih etti.

 

Hava durumu

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, hava sıcaklığı Marmara’nın doğusu ile Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı, Marmara'nın Doğusu ile Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 6, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı, Marmara'nın Doğusu ile Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 6, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Küçünlü köyü karantina da
Edirneliler haritadaki ‘kırmızı’ rengini değiştirmek istiyor
TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Uzmandan ‘mutant virüs riski’ uyarısı
Asyaport'tan Avrupa'ya 5 direkt servis
Genç kadın koronadan öldü
3 bin pehlivana aşı talebi
Eczaneler normale dönüyor
İl Genelden “kırmızı” hassasiyet
Kırmızı renk esnafın moralini bozdu
Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Haftalık vaka sayısı oranı ‘107,43’