Vali Duruer Plovdiv’de
Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindeki heyet Plovdiv’e resmi bir ziyaret düzenledi. Ziyaret sırasında konuşan Vali Duruer, ilk iş olarak iki il arasındaki işbirliğini güçlendirmek olduğunun altını çizip İki il arasında köprüler inşaa etmeye devam edeceklerini belirtti.
Yayın Tarihi: 01 Kasım 2012, Perşembe 10:03
Gündem Haberleri
Bulgar basınından edinilen bilgilere göre dün sabah saatlerinde karayolu ile Plovdiv’e giden Edirne Valisi Hasan Duruer ilk resmi görüşmesini Plovdiv Valisi Zdravko Dimitrov ile gerçekleştirdi. 
Vali Duruer’in heyetinde Plovdiv Başkonsolosu Şener Cebeci, Enez kaymakamı, Edirne Vakıflar Genel Müdürü, Bölge Sağlık Müdürü ve Edirne valiliği Kültür ve Turizm Müdürü hazır bulundu.
Edirne Valisi olarak üç ay önce göreve başladığını ifade eden Vali Duruer, ilk iş olarak da iki il arasındaki işbirliği güçlendirmek olduğunu belirtti. İki il arasındaki köprüler inşaa etmeye devam edeceklerini belirten Duruer, bundan iki tarfında kazançlı olacağına dikkat çekti. Edirne ve Plovdiv arasındaki işbirliğinin kültürel ve ekonomik açıdan ivme kazanması için çalışacaklarını ifade eden Duruer, üniversite değişimi konusunda da çalışmalar yapılabileceğini vurguladı.
Vali Duruer’in açıklamalarına aynen katıldığını ifade eden Plovdiv valisi Dimitrov, Türkiye’de birçok bulgar vatandaşının yaşadığını ve çalıştığını belirterek Bursa-İstanbul-Plovdiv uçak hattının açılmasının faydalı olacağına değindi.
Görüşmelerin ardından Hasan Duruer, UNESCO tarfından Edirne’de 24-25 Kasım’da düzenlenecek olan ‘Köprüler buluşuyor’ programına Plovdiv Valisi resmen davet etti. Duruer ayrıca Ayasofya el işlemeli bir çiniyi Vali Dimitrov’a hediye etti. Plovdiv valisi ise misafirine Plovdiv Eski şehri içeren bir yağlı boyalı tablo hediye takdiminde bulundu.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yumurta zammına tepki
Edirne Kırmızısı Doğduğu Topraklara Geri Döndü
KYK İddiası Asılsız Çıktı
Cin: “Aile işletmeleri bitirildi”
Devletten çeltiğin tonuna bin lira daha
Çeltik ambarı İpsala Ovası'nda çeltik hasadı etkinliği
“Süt Konseyi işlevini yitirmiştir ve kapatılmalıdır”
ÇKS’de son başvuru 31 Aralık
“Sofralardaki yangın sansürle kapanmaz”
Büyük Sinagog caz sanatçılarını ağırlayacak
“Vatandaşın giderleri artarken bankaların gelirleri artıyor!”
Kayıcı Rektör Tabakoğlu’na kitap takdim etti