Su faturalarına katı atık yükü
Edirne Belediye Başkanlığı, su abonelerine evsel katı atık bedeli uygulamaya başladı. Bu bedelin, gelecek her fatura ya eklenecek 4 lira olduğu açıklandı.
Yayın Tarihi: 01 Kasım 2012, Perşembe 10:01
Ekonomi Haberleri
Belediye Başkanlığı tarafından abonelere gönderilen su faturalarında, ‘Evsel Katı Atık’ ibaresini ve bu ibarenin karşılığının da 4 lira olduğunu gören aboneler , bu da nesi? diye sorarak önce şaşırdı. Bir ceza kesildiğini sanıp çevrelerinden, komşularından bunun ne olduğunu öğrenmeye çalıştı. Arka arkaya kutlanan bayram günlerinde ellerine geçen bu faturada, bir bayram hediyesi gibi gördükleri evsel katı atık bedel kamburunun nereden geldiğini tatil olduğu için öğrenemeyen aboneler dün Edirne Belediyesi’nin Hesap İşleri Müdürlüğü Su İşleri Birimi’nden bunun devamlı ödenecek bir vergi çeşidi olduğu bilgisini alıp üzüldüler.
İlgililerin verdiği bilgiye göre bu Evsel Katı Atık kamburunun resmen konulduğu, Resmi Gazete’de ilan edilip daha 2010 yılında yürürlüğe girdiği, ancak Edirne Belediyesi tarafından daha yeni uygulamaya geçirildiği öğrenildi.
Edirne Belediyesi ilgilileri, bu 4 liralık Evsel Katı Atık vergisinin, bundan sonra her su faturasına ekleneceği ve abonelerin su parasıyla birlikte bu vergiyi de ödemek zorunda olduğunu belirtti.
Evsel Katı Atık bedelini öğrenen aboneler, zaten  tonu 2.86 lira olan su bedelinin kendilerine yetip arttığını belirtip bir de Evsel Katı Atık bedelinin bir kambur gibi bütçelerine yüklendiğini söyleyip yakınmadan edemediler.
 
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”