Su faturalarına katı atık yükü
Edirne Belediye Başkanlığı, su abonelerine evsel katı atık bedeli uygulamaya başladı. Bu bedelin, gelecek her fatura ya eklenecek 4 lira olduğu açıklandı.
Yayın Tarihi: 01 Kasım 2012, Perşembe 10:01
Ekonomi Haberleri
Belediye Başkanlığı tarafından abonelere gönderilen su faturalarında, ‘Evsel Katı Atık’ ibaresini ve bu ibarenin karşılığının da 4 lira olduğunu gören aboneler , bu da nesi? diye sorarak önce şaşırdı. Bir ceza kesildiğini sanıp çevrelerinden, komşularından bunun ne olduğunu öğrenmeye çalıştı. Arka arkaya kutlanan bayram günlerinde ellerine geçen bu faturada, bir bayram hediyesi gibi gördükleri evsel katı atık bedel kamburunun nereden geldiğini tatil olduğu için öğrenemeyen aboneler dün Edirne Belediyesi’nin Hesap İşleri Müdürlüğü Su İşleri Birimi’nden bunun devamlı ödenecek bir vergi çeşidi olduğu bilgisini alıp üzüldüler.
İlgililerin verdiği bilgiye göre bu Evsel Katı Atık kamburunun resmen konulduğu, Resmi Gazete’de ilan edilip daha 2010 yılında yürürlüğe girdiği, ancak Edirne Belediyesi tarafından daha yeni uygulamaya geçirildiği öğrenildi.
Edirne Belediyesi ilgilileri, bu 4 liralık Evsel Katı Atık vergisinin, bundan sonra her su faturasına ekleneceği ve abonelerin su parasıyla birlikte bu vergiyi de ödemek zorunda olduğunu belirtti.
Evsel Katı Atık bedelini öğrenen aboneler, zaten  tonu 2.86 lira olan su bedelinin kendilerine yetip arttığını belirtip bir de Evsel Katı Atık bedelinin bir kambur gibi bütçelerine yüklendiğini söyleyip yakınmadan edemediler.
 
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Roller değişti
Trakya Birlik'ten ortaklarına dev ödeme
Pedallar arılar için
Edirne de Atabarı oynayacak
“Parlamenter sisteme geri dönülecek”
“Türk gençliği, Ata’nın inancını boşa çıkartmayacak”
Ramazan’da kan bağışı azaldı
Kızılay'dan sıcak yemek yardımı
Nisan’da 391 konut satıldı
Edirne Kent Müzesi ücretsiz
Vali Canalp'e özel teşekkür
Doğurganlık hızına fren