Cami şadırvanlarındaki su içilebilir olacak
Haberin Yayın Tarihi: 25 Eylül 2017 Pazartesi, 11:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin Kişioğlu ve İl Müftüsü Emrullah Üzüm camilerimizde bulunan şadırvan suları için bir araya geldiği bildirildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre ilimizde bulunan camilerde halkımız tarafından kullanılmakta olan suyun kalitesini değerlendirmek üzere İl Müftülüğü binasında bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin Kişioğlu ve İl Müftüsü Emrullah Üzüm, camilerimizde şehir şebekesinden ya da artezyenlerden sağlanan suların vatandaşlarımızca gönül rahatlığıyla içilmesi ve kullanılabilmesi için gereken önlemleri almak ve mevcudu daha da iyileştirmek adına işbirliği yapma kararı aldılar. Şebeke suyu kullanmayan camilerde su analizlerinin Halk Sağlığı Müdürlüğünce desteklenerek yapılması ve camilerde bulunan su depolarının yılda en az iki kez temizlenmesi yönünde karar alındı.

İl Müdürümüz konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“İlimiz genelinde pek çok noktadan düzenli aralıklarla kimyasal ve mikrobiyolojik su numuneleri alıyoruz. İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik gereğince suyun kalitesinde ve serbest bakiye klor oranlarında bir sorun olup olmadığını denetliyoruz. Değerleri normal çıkmayan numune sonuçlarını derhal ilgili belediyeye ve köylerimiz için ilgili muhtarlığa bildirip ivedilikle sorunun giderilmesi konusunda uyarılarımızı yapıyoruz. Kısa bir süre sonra da aynı noktadan tekrar takip numunelerimizi alıp; sorunun giderilip giderilmediğini kontrol ediyoruz. Bu kapsamda camilerimizde bulunan şadırvan suları ile ilgili olarak yürütmekte olduğumuz mevcut çalışmaları İl Müftümüz ile birlikte değerlendirdik ve yürütülecek olan çalışmalar konusunda işbirliği kararı aldık.”  Haber Merkezi

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx