VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI'NDAN KUTLAMA
Edirne Valisi Hasan Duruer ve Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla birer kutlama mesajı yayınladılar.
Yayın Tarihi: 27 Ekim 2012, Cumartesi 17:50
Gündem Haberleri
     Edirne Valisi Hasan Duruer, cumhuriyetin, Türk tarihinin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olduğunu belirtti.
     Duruer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin 89. yılını kutlamanın mutluluğunu, gururunu ve coşkusunu yaşadığını ifade etti.
     Cumhuriyet Bayramı'nın vatandaşlık bayramı olduğunu belirten Duruer, şunları kaydetti:
     ''Cumhuriyet, tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. O çağdaşlaşma hamlesidir ki; toplumumuzu ulus olma bilincine, bireylerini özgür düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşlar haline getirmiştir. Bugün ülkemiz eğer dünyanın 17. büyük ekonomisine sahipse bu ve bunun gibi ekonomik, sosyal ve kültürel alanda elde edilen nice başarılar esas itibariyle cumhuriyetimiz sayesinde gerçekleştirilmiştir. Gelecek nesillere çağdaş ve müreffeh bir Türkiye bırakmanın yolu bir taraftan bu kazanımlara sahip çıkmaktan, diğer taraftan da ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmamızı daha ilerilere taşımaktan geçtiğine inanıyorum.
     Ülkemiz, cumhuriyetimizin sağladığı özgürlük, güven ve huzur ortamında dünya milletler camiasında çok üst düzeylerde hak ettiği değeri yıllar sonra değil, önümüzdeki beş yıllarda ya da on yıllarda alacaktır. Yeter ki ülkemize ve kendimize olan güven duygusunu kaybetmeyelim. Böylece cumhuriyetimizin kurucusu ulu Atatürk'ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyi mutlaka yakalanacaktır. Cumhuriyetimizin kurucu yüce Atatürk başta olmak üzere bu toprakları vatan toprağı yapan tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyet bayramımızı kutluyor, aziz milletimizin sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''
 
     HAMDİ SEDEFÇİ’NİN MESAJI:
     Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 29 Ekim 1923'te ilan edilen cumhuriyetin, tüm insanlık için dikkatle üzerinde durulmaya değer büyük ve aynı zamanda örnek bir devrim olduğunu belirtti.
     Sedefçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin 89. yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğu içinde olduğunu ifade etti.
     Her zamankinden daha çok sahip çıkılması gereken cumhuriyetin, eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanı sıra aynı zamanda büyük bir düşüncenin ürünü olduğunu belirten Sedefçi, şunları kaydetti:
     ''29 Ekim 1923'te ilan edilen cumhuriyet, tüm insanlık için dikkatle üzerinde durulmaya değer büyük ve aynı zamanda örnek bir devrimdir. Bu büyük günde cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği çağdaşlık yolunda ilerlemesi için birlik ve beraberliğe çağırıyorum.''
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yumurta zammına tepki
Edirne Kırmızısı Doğduğu Topraklara Geri Döndü
KYK İddiası Asılsız Çıktı
Cin: “Aile işletmeleri bitirildi”
Devletten çeltiğin tonuna bin lira daha
Çeltik ambarı İpsala Ovası'nda çeltik hasadı etkinliği
“Süt Konseyi işlevini yitirmiştir ve kapatılmalıdır”
ÇKS’de son başvuru 31 Aralık
“Sofralardaki yangın sansürle kapanmaz”
Büyük Sinagog caz sanatçılarını ağırlayacak
“Vatandaşın giderleri artarken bankaların gelirleri artıyor!”
Kayıcı Rektör Tabakoğlu’na kitap takdim etti