Müezzinoğlu:“Hayallerimizde Edirne’nin geleceği var”
AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, ''Milletin iktidarı hiçbir zaman bitmez, milletin iktidarı olabilme anlayışını merkezimize yerleştirerek siyaset yapmaya devam edeceğiz'' dedi.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2012, Salı 10:26
Siyaset Haberleri

       Müezzinoğlu, AK Parti Edirne il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra, belediye başkanları, meclis üyeleri ve partililerin katılımıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine değindi.

      AK Parti siyasetinin merkezinde milletin olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

      ''Ünlü yazar Pat Mesiti (Hayalleri olanlar asla uyumazlar) der, bizim de hayallerimizde hep Edirne'nin geleceği var, bu hayallerimiz en kısa zamanda gerçekleşecektir. Yaptığımız siyasetin merkezinde ben yok, biz yok, millet var. Başarının düğümündeki sır kelime de budur. AK Parti, girdiği her seçimden sonra hep güçlenerek iktidarını koruyorsa, (iktidar yıpratır) demelerine rağmen, karşımızdaki iktidarsızlar yıpranırken, iktidar güçleniyorsa siyasetin ruhunu milletin geleceğine, milletin merkezine odaklamamızdandır.''

      Müezzinoğlu, siyasetin kişisel hayalleri gerçekleştirme alanları olmadığını ifade ederek, ''Siyaset millet için yapılır, siyaset kendi beklentilerimizin karşılıklarını almanın, hayallerimizi gerçekleştirme alanı değildir. Siyaset, milletin ortak hayallerini gerçekleştirme alanıdır. Bugün rahmetle andığı siyasetçiler varsa siyaseti özde millet için yaptığı için anılır. Milletin iktidarı hiçbir zaman bitmez, milletin iktidarı olabilme anlayışını merkezimize yerleştirerek siyaset yapmaya devam edeceğiz'' dedi.

     

     -İl Başkanı Kahve-

    

     AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve ise yaklaşan yerel seçimler için profesyonel ekiplerle çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

      ''AK Parti'nin yerel seçimlerle ilgili çalışma stratejilerini Edirne kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yaklaşık 6 aydır profesyonel şirketlerle çalışıyoruz. Bu bir anket çalışması şeklinde değilde bir sosyolojik analiz ve bu analizin sonuçlarını stratejilere dönüştürerek, Edirne şehrinin beklenti ve özlemlerini bakış açılarımızla tespit ettik.

      Çok farklı kesimlerle, teşkilat dışı ve içinde bu tespit edilen sorunların çözüm önerilerini belirledik. Biz siyasi parti olarak yerel seçimleri kazanmak istiyoruz, ama genel başkanımızın dediği gibi ülkemiz kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız dediği gibi biz de Edirne'nin kazanması için üzerimize düşeni yapıyoruz.''

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Erikli’deki itfaiye araç ve ekipleri yaz sezonu teyakkuzda olacak
Cengizhan Şimşek, başpehlivan oldu
ikiz kardeşler rakip oldu
Yarı finalde İsmail Balaban ile Cengizhan Şimşek eşleşti
Selim Ağa, ağalığı bırakmadı
Balaban Yarı Finalde
Edirne’den Zakkum geçti
Çeyrek finale yükselen 8 başpehlivan belli oldu
Şaban Yılmaz 45 yaşında Kırkpınar'a veda etti
İlk gün sonuçlarıyla farklı bir Kırkpınar yaşandı
Gürbüz, ikinci turda rakibi Yeşil Yeşil'e elendi
Yeşil Yeşil'den çarpıcı açıklamalar