Önü forma, arkasını sorma
Kentin çevre ve görüntü kirliliğinden sorumlu olan Edirne Belediyesi, kendi binasına gelince bu konuda yaya kaldığı gözleniyor.Gerek tabela sakıncalarıyla, gerek se mülklerinin cephesiyle tam bir sakillik örneği.
Yayın Tarihi: 22 Ekim 2012, Pazartesi 10:34
Gündem Haberleri
Eskilerin “Üstü forma, altını sorma” sözünü Edirne Belediyesi’nin Hürriyet Meydanı’ndaki Hesap İşleri Müdürlüğü binasına uyarlayın, “Ön cephesi forma, arkasını sorma” sözü yalan olmaz ‘cuk’ diye oturur cinsten.
Eskiden diğer yandaki binaların durumuna  göre pek fazla göze batmayan bina, bugünlerde çirkinlikte yalnız kaldığı için göz çıkartacak cinsten görünüyor. Nerdeyse yapıldığından beri değişmeyen cephe boyasıyla, her biri ahşap tezgahlar üzerine oturtulmuş klima ana cihazlarıyla, çatısında yan yatmış, her an birilerinin başına düşecek gibi duran saçtan yapılmış bacasıyla Allaha emanet duruyor.
Hemen hemen ziyaretçisi hiç eksik olmayan Makedonya Kulesi ve diğer tarihi kalıntıların bulunduğu meydana bakan Edirne Belediyesi’nin bu binasının cephesi, yerli ve yabancı turistlerin objektiflerine de çok da içaçıcı olmayan obje oluyor.
Makedonya Kulesi yanındaki trafo ile taksi durağını bu tarihi mekana hiç de uygun bulmayan ve çirkin görüntü düşmanı olan Edine Valisi Hasan Duruer’in bu belediye binasının cephesine ne diyeceği çok merak ediliyor.
Zaman zaman balkonlarında ağaçların bile filiz verdiği, bu konuda gazetemizde haber de olan bu cephenin Edirne Belediyesi yönetimi tarafından ele alınıp güzel bir görüntüye kavuşturulması artık şart olduğu gibi görünüyor.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Vatandaş yetkili servislere ‘SERBİS’le ulaşacak
İmalatı dünyadan talep görüyor
Yarım kiloya rağbet
O ilgi bilgisayar parçalarının fiyatlarını yükseltti
Lalapaşa’da zirai don tehlikesi
“28 Şubat mağdurlarının hak kayıpları giderilmeli”
Beyendik’e giriş çıkışlar kontrol altında
TÜ’nin kapıları Mustafa Necati İlkokulu’na açılıyor
"İnşallah bu sene er meydanları şenlenecek"
Edirne barınağında yaşayan ‘Paspas’a ünlü sahip
Gürkan'dan TÜRSAB'a: “Edirne’yi yalnız bırakmayın!”
Erikli’nin bol suya kavuşacağı gün yakın