Önü forma, arkasını sorma
Kentin çevre ve görüntü kirliliğinden sorumlu olan Edirne Belediyesi, kendi binasına gelince bu konuda yaya kaldığı gözleniyor.Gerek tabela sakıncalarıyla, gerek se mülklerinin cephesiyle tam bir sakillik örneği.
Yayın Tarihi: 22 Ekim 2012, Pazartesi 10:34
Gündem Haberleri
Eskilerin “Üstü forma, altını sorma” sözünü Edirne Belediyesi’nin Hürriyet Meydanı’ndaki Hesap İşleri Müdürlüğü binasına uyarlayın, “Ön cephesi forma, arkasını sorma” sözü yalan olmaz ‘cuk’ diye oturur cinsten.
Eskiden diğer yandaki binaların durumuna  göre pek fazla göze batmayan bina, bugünlerde çirkinlikte yalnız kaldığı için göz çıkartacak cinsten görünüyor. Nerdeyse yapıldığından beri değişmeyen cephe boyasıyla, her biri ahşap tezgahlar üzerine oturtulmuş klima ana cihazlarıyla, çatısında yan yatmış, her an birilerinin başına düşecek gibi duran saçtan yapılmış bacasıyla Allaha emanet duruyor.
Hemen hemen ziyaretçisi hiç eksik olmayan Makedonya Kulesi ve diğer tarihi kalıntıların bulunduğu meydana bakan Edirne Belediyesi’nin bu binasının cephesi, yerli ve yabancı turistlerin objektiflerine de çok da içaçıcı olmayan obje oluyor.
Makedonya Kulesi yanındaki trafo ile taksi durağını bu tarihi mekana hiç de uygun bulmayan ve çirkin görüntü düşmanı olan Edine Valisi Hasan Duruer’in bu belediye binasının cephesine ne diyeceği çok merak ediliyor.
Zaman zaman balkonlarında ağaçların bile filiz verdiği, bu konuda gazetemizde haber de olan bu cephenin Edirne Belediyesi yönetimi tarafından ele alınıp güzel bir görüntüye kavuşturulması artık şart olduğu gibi görünüyor.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yumurta zammına tepki
Edirne Kırmızısı Doğduğu Topraklara Geri Döndü
KYK İddiası Asılsız Çıktı
Cin: “Aile işletmeleri bitirildi”
Devletten çeltiğin tonuna bin lira daha
Çeltik ambarı İpsala Ovası'nda çeltik hasadı etkinliği
“Süt Konseyi işlevini yitirmiştir ve kapatılmalıdır”
ÇKS’de son başvuru 31 Aralık
“Sofralardaki yangın sansürle kapanmaz”
Büyük Sinagog caz sanatçılarını ağırlayacak
“Vatandaşın giderleri artarken bankaların gelirleri artıyor!”
Kayıcı Rektör Tabakoğlu’na kitap takdim etti