Eroin trafiği baş döndürücü
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü idaresindeki İpsala ve Pazarakule Gümrük Sahaları'nda birer gün arayla, değeri 4 milyon 856 bin 920 TL olan 80 kilo 949 gram eroin ele geçirildi.
Yayın Tarihi: 22 Ekim 2012, Pazartesi 10:28
Gündem Haberleri
     Bir gün önce de Kapıkule Sınır Kapısı’nda, yine patlıcan yüklü bir TIR’da 113 kilo uyuşturucu ele geçirilmesi, uyuşturucu trafiğinin baş döndürücü cinsten olduğunu ortaya koyuyor.
Edirne'nin İpsala ve Pazarkule gümrük sahalarında yapılan denetimlerde 80 kilo 949 gram eroin ele geçirildi. Eroinin piyasa değerinin 4 milyon 856 bin 920 TL değerinde olduğu belirtilirken olayla ilgisi olduğu tespit edilen şahıslar savcılığa sevk edildi.
 
PAZARKULE'DE 10 KİLO EROİN
 
     Türkiye'den Yunanistan'a çıkış yapmak üzere 17 Ekim günü Pazarkule Gümrük Sahası'na gelen Yunanistan plakalı otomobilde şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine araçta yapılan detaylı aramada aracın arka tamponunda 10 kilo 341 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili olarak araç sürücüsü E. K. gözaltına alınarak evrakları ile birlikte Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.
 
İPSALA'DA 70 KİLO EROİN
 
   18 Ekim günü ise Türkiye'den çıkış yapmak üzere İpsala Gümrük Sahası'na gelen Makedonya uyruklu 49 yaşındaki N.A. isimli idaresindeki Makedonya plakalı TIR, risk analizleri sonucunda X-ray taramasına yönlendirildi. Gümrük ekiplerinin TIR'da yaptığı araştırmada TIR'ın mazot deposuna saklanmış halde 70 kilo 608 gram eroin ele geçirildi. Eroinin piyasa değerinin 4 milyon 236 bin 480 TL olduğu belirtildi.
 
Konuyla ilgili olarak araç sürücüsü N.A. İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.
 
Edirne'de Uyuşturucu Operasyonu
 
 
    Edirne'de Pazarkule Sınır Kapısı'nda bir otomobilde yapılan aramada, 10 kilo 341 gram eroin ele geçirildi.
Bir ihbarı değerlendiren Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Yunanistan'a gitmek için Pazarkule gümrük sahasına gelen E.K. idaresindeki otomobili, X-Ray tarama cihazına yönlendirildi.
Burada yapılan incelemede, otomobilin arka bölmesinde bir yoğunluk belirleyen ekipler, aracın arka tamponunda yaptıkları detaylı aramada, 10 kilo 341 gram eroin ele geçirildi.
Otomobil sürücüsü E.K, gözaltına alındı.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”