DİSK’ten Şeker Teks işçilerine destek
DİSK Trakya Şubesi direnişin 15.gününde Kırklareli Şeker Teks işçileri için fabrika önünde basın açıklaması yaptı. DİSK Trakya Şubesi Temsilcisi Arif Kuday, okuduğu basın açıklamasında Şeker Teks işçilerine kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi.
Yayın Tarihi: 22 Ekim 2012, Pazartesi 10:26
Gündem Haberleri
Kültür Merkezi’de açıklamaya destek verdi!
Üç aylık alacakları maaşlar ödenmediği için 4 Ekim 2012 tarihinde iş bırakan Kırklareli Şeker Teks İşçilerini direnişlerinin 15.Gününde DİSK Trakya Şubesi tarafından ziyaret edildi ve fabrika önünde bir basın açıklaması yapıldı.
DİSK Trakya Şubesi Temsilcisi Arif Kuday tarafından okunan basın açıklamasında örgütlü sendikalı mücadelenin önemine dikkat çekilirken DİSK’in kapısının Şeker Teks İşçilerine sonuna kadar açık olduğu vurgulandı. Açıklama sırasında “Yaşasın örgütlü mücadelemiz,İşçiyiz haklıyız kazanacağız,direne direne kazanacağız,zafer direnen emekçinin olacak,kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları atıldı. Direnişte yer alan bir kadın işçi de “Direnen Şeker Teks İşçileri” önlüğüyle açıklamada yer aldı.
Açıklama sonunda hep birlikte ”dağlara gel, le hanım,grev halayı” parçalarıyla halay çekildi.Direnişini Sürdüren kadın işçi ile sohbet edilerek direnişin değerlendirmesi ve direnişten çıkarılması gereken dersler üzerine konuşuldu.Lüleburgaz Emek Hukuk Bürosu avukatlarının direnişin başından sonuna fırsatçı, işçi mücadelesini meşruluktan uzak yasal sınırlara hapseden yanlış tavır anlatıldı.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yumurta zammına tepki
Edirne Kırmızısı Doğduğu Topraklara Geri Döndü
KYK İddiası Asılsız Çıktı
Cin: “Aile işletmeleri bitirildi”
Devletten çeltiğin tonuna bin lira daha
Çeltik ambarı İpsala Ovası'nda çeltik hasadı etkinliği
“Süt Konseyi işlevini yitirmiştir ve kapatılmalıdır”
ÇKS’de son başvuru 31 Aralık
“Sofralardaki yangın sansürle kapanmaz”
Büyük Sinagog caz sanatçılarını ağırlayacak
“Vatandaşın giderleri artarken bankaların gelirleri artıyor!”
Kayıcı Rektör Tabakoğlu’na kitap takdim etti