Leman Kültür lezzetleriyle Edirne’de
Ülkenin en büyük cafe, bar ve restoran grubu olarak kabul edilen Leman Kültür 11. Şubesi’yle Edirne’de kapılarını müşterilerine açtı.
Yayın Tarihi: 20 Ekim 2012, Cumartesi 10:21
Ekonomi Haberleri

 18 yıl önce İstanbul’da kurulan Leman Kültür, 2008 yılında başladığı şubeleşme çalışması sonrasında 4 yıl içerisinde 8 ilde 11 şubeye ulaştı. 2013 sonuna kadar 50 şube açma hedefine doğru hızla ilerleyen ve bu ay içerisinde hizmete giren Edirne Şubesi’nin hemen ardından açacağı Samsun, Adana, Isparta ve Aydın şubeleri ile büyümesini hızla sürdüren Leman Kültür’ün 2012 yıl sonu hedefinde 20 şubeye ulaşmak var.

 

Üniversite olan şehirlerde olacağız

 

Edirne Leman Kültür’ün açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Leman Kültür CEO’su Kemal Şentürk, 2008 yılında başlayan çalışmalarını bugün ülkenin dört bir yanından gelen yüzlerce bayilik talebini titizlikle değerlendirerek sürdürdüklerini belirterek, Yalova’dan İzmir’e, Antalya’dan Ankara’ya kadat tüm şubeleri günün her saati %95 doluluk ile çalıştırdıklarını ve Leman Kültür dostlarının tüm şubelerde aynı lezzet kalitesine, yine aynı ekonomik ücretlerle ulaşabildiklerini söyledi.

                Amaçlarının para kazanmanın ötesinde gittikleri şehrin sosyo kültürel yaşamına ve markasına artı değer katmak olduğunu belirten Kemal Şentürk, bu nedenle franchising verecek kişileri sadece ekonomik yeterliliklerine göre değil aynı zamanda markanın güvenli, huzurlu, çevreci, modern ve yenilikçi anlayışına uygunluğuna göre de değerlendirdiklerini belirtti.

 

Dün deli diyenler bugün peşimizden koşuyor

 

Şubelerin büyüklüğü ortalama 800 ila 1800 m2 arasında değişen ve gittiği her lokasyona kendi enerjisini ve dinamizmini götüren Leman Kültür’ün daha önce bu konsept ve m2’lerde mekanları yer almadığı illerde ‘Buralarda %100 yerli ve bu kadar büyük m2’lerde iş yapar mı?’ diyenlerin bugün artık farklı illerde franchising almak için gece gündüz kendilerini aradıklarını söyleyen Kemal Şentürk, hedeflerinin artık Avrupa olduğunu ve dünyaya %100 Türk Konseptli bir markayı gururla taşıyacaklarını söyledi.

 

Edirne Şubesinde Trakya konsepti

 

Edirne’de açılan 11. Şubede dış ve iç mekanlarda kullanılan karikatürlerde Trakya şivesi kullanılması da gözlerden kaçmazken CEO Kemal Şentürk bu konseptin Edirne’ye özel uygulandığını ve daha önce hiçbir şubede böyle bir uygulama yapılmadığını belirtti. Leman Kültür’ün ilk etapta 400 kişilik kapasiteye sahipken ilerleyen dönemlerde bu sayının 800’e çıkarılması planlanıyor. Mekanda şuan 60 kişilik bir personel ekibi hizmet veriyor.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Erikli’deki itfaiye araç ve ekipleri yaz sezonu teyakkuzda olacak
7.100 m² tarla icradan satılık
Cengizhan Şimşek, başpehlivan oldu
ikiz kardeşler rakip oldu
Yarı finalde İsmail Balaban ile Cengizhan Şimşek eşleşti
Selim Ağa, ağalığı bırakmadı
Balaban Yarı Finalde
Edirne’den Zakkum geçti
Çeyrek finale yükselen 8 başpehlivan belli oldu
Şaban Yılmaz 45 yaşında Kırkpınar'a veda etti
İlk gün sonuçlarıyla farklı bir Kırkpınar yaşandı
Gürbüz, ikinci turda rakibi Yeşil Yeşil'e elendi