Kurbanlık satışında hareket
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Edirne Canlı Hayvan Borsasında kurbanlık satışlarının epey hareketli başladığı bildirildi.
Yayın Tarihi: 19 Ekim 2012, Cuma 10:10
Gündem Haberleri

 Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı, yaptığı yazılı açıklamada, kurbanlık satışlarının canlı hayvan borsasında başladığını belirtti.

Yardımcı, kurbanlık hayvan satışlarının modern bir ortamda yapılabilmesi amacıyla Büyükdöllük köyü yolu üzerinde bulunan borsaya ait yerin canlı hayvan satış tesisi olarak belirlendiğini ifade etti.

Tesisin otopark ve hayvan koyma yeri gibi her türlü alt yapı imkanına sahip olduğunu aktaran Yardımcı, şunları kaydetti:

"Canlı hayvan satış tesislerimizdeki imkanlara ilave olarak, tesislerimizin bitişiğindeki Edirne Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisleri'nce işletilen, altyapı ve hijyenik kesim hizmetleri açısından Trakya bölgesinde bir eşi daha bulunmayan modern mezbaha da Kurban Bayramı süresince hizmet verecektir. Tesislerimizde satılan hayvanların kesimi ile ilgili olarak mezbaha yetkilileriyle koordinasyon sağlanarak vatandaşlarımızın hiçbir sorunla karşılaşmadan dini vecibelerini yerine getirmeleri hedeflenmektedir."

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”