Kaçağın kalbi karakolda durdu
Edirne'de yasa dışı yollardan sınırı geçmek isterken yakalanan Filistinli, götürüldüğü karakolda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Yayın Tarihi: 18 Ekim 2012, Perşembe 10:07
Gündem Haberleri

 Jandarma ekipleri Doyran köyü 1. derece askeri yasak bölgede yaptıkları kontrollerde, sınırı kaçak yollardan geçmek isteyen M.A'yı yakaladı.

Sınır dışı işleri için karakola götürülen M.A, bir süre sonra fenalaştı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, M.A'nın öldüğünü belirledi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan incelemede, M.A'nın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği tespit edildi.

Umut yolculuğuna çıkan yabancı uyruklu vatandaşların, her türlü tehlikeyi göze alarak kendilerini Avrupa ülkelerine atmak istemeleri çok zaman hayatlarına da malolduğu gözlenirken bu son olayda da bu unsur açıkça görüldü. Bir kaçak daha kalp krizine yenilmiş oldu.

 

Operasyona 198 kişi takıldı

 

Öte yandan Edirne'de insan kaçakçılığına yönelik yapılan operasyonda yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan yabancı uyruklu 198 kişi yakalandı.

Jandarma ekipleri, merkeze bağlı Sarayakpınar, Yenikadın, Doyran ve Bosna köyleri ile İpsala, Meriç ve Uzunköprü ilçelerinde düzenledikleri operasyonlarda, Suriye, Filistin, Afganistan, Fas, Pakistan, Myanmar, Gana, Nijerya, İran ve Cezayir uyruklu 198 kişiyi yakaladı.

Yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalıştıkları belirtilen bu kişiler, sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”