‘Askıda Ekmek’ projesi
Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, dar gelirli ailelerle üniversite öğrencileri için başlatılacak ‘askıda ekmek’ projesinin Türk toplumunun geleneksel bir projesi olduğunu söyledi.
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2012, Çarşamba 10:08
Ekonomi Haberleri

 Edirne Belediyesi, dar gelirli aileler ve üniversite öğrencilerinin bütçesine katkıda bulunmak amacıyla "askıda ekmek" projesi başlatacak.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, projenin yeni bir çalışma olmadığını ifade ederek, bunun Türk toplumunun geleneklerinden gelen bir proje olduğunu söyledi.

Projeyle ilgili altyapı çalışmalarına başlayacaklarını belirten Tanrıkulu, "Maddi durumu iyi olanlar 3 ekmek alacağına 4 ekmek alır ve bir ekmeği fırıncılar aracılığıyla askıda bırakırsa, ihtiyacı olanlar da gelip oradan o ekmeği alabilir. Öncelikle hangi mahallelerde, hangi fırınlarda uygulama yapabileceğimizi belirlememiz gerekiyor" dedi.

Yardımlaşmanın Türk toplumunun güzel davranışlarından olduğunu vurgulayan Tanrıkulu, "Yardımlaşmayı ve imeceyi bildiğimiz için İspanya ve Yunanistan gibi krizleri çok fazla yaşamadık. Edirne, 30 bin öğrencisi ve dezavantajlı mahalleleri olan bir kent. Zor şartlarda yaşayan vatandaşlarımıza, sıkıntıyla okuyan üniversite öğrencilerimize katkıda bulunabilirsek mutlu olacağız" şeklinde konuştu.

Tanrıkulu, Edirne Fırıncılar Derneği yetkilileriyle görüştüklerini, fırıncılarla da bir araya geleceklerini anlatarak, söz konusu projenin aynı zamanda israfı da önleyeceğini dile getirdi.

Tanrıkulu, Edirne Fırıncılar Derneği yetkilileriyle görüştüklerini, fırıncılarla da bir araya geleceklerini anlatarak, söz konusu projenin aynı zamanda israfı da önleyeceğini dile getirdi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Roller değişti
Trakya Birlik'ten ortaklarına dev ödeme
Pedallar arılar için
Edirne de Atabarı oynayacak
“Parlamenter sisteme geri dönülecek”
“Türk gençliği, Ata’nın inancını boşa çıkartmayacak”
Ramazan’da kan bağışı azaldı
Kızılay'dan sıcak yemek yardımı
Nisan’da 391 konut satıldı
Edirne Kent Müzesi ücretsiz
Vali Canalp'e özel teşekkür
Doğurganlık hızına fren