EKK, engellilerden bin ‘ah’ işitti
Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu “Ulaşmak İstiyoruz” teması ile başlattığı kurum-kuruluş gezilerine devam ederken Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği’ne de bir ziyarette bulundu ama bir dert anlatıp bin ah işitti.
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2012, Çarşamba 10:04
Gündem Haberleri

 Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nu Dernek adına Başkan Yrd. Dilek Kaynak, Yönetim Kurulu Üyesi Elif Yolerikaya, Kurucu üyelerden Bilgin Akgün, Denetleme Kurulu Üyesi Reyhan Samanyemez karşıladı.

Kent Konseyi Başkanı Özer Demir’in; yapmak istediklerini ve bu çalışmadaki amaçlarını anlatarak birlikte olmanın önemini ve gerekliliğini vurguladığı görüşmede Dernek yetkililerinin samimi ve heyecanlı olduğu dikkat çekti. Dernek Yönetimi; Kent Konseyi çalışmalarını izlediklerini, geçmişte de ulaşım ile ilgili tüm etkinliklerde kendi üzerine düşeni yaptıklarını belirtti. Kentte ulaşım konusundan en çok kendilerinin mağdur olduklarını söyleyen Dernek yetkilileri bu konuda yetkililer ile sürekli görüşmeler yaptıklarını, ancak gelişmelerin çok ağır olduğunu söylediler.

Dernek yetkililerinin yaşadıkları sıkıntıları da Kent Konseyi ile paylaştığı görüşmede; yolların, kaldırımların, toplu taşıma araçlarının ve diğer engellerin uluslar arası ve ulusal yasalara uygun hale gelmesi ve dahası yasal boşlukların değiştirilerek yaptırımların arttırılması gerektiğine vurgu yapıldı. Edirne’de olmaması gereken birçok durumun fotoğraflanarak ilgili mercilere yıllardır verildiği ancak pek azına çözüm bulunduğu belirtildi.

Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği ile Edirne Kent Konseyinin; bedensel engellilerin ulaşımdaki engellerinin kaldırılması konusunda birlikte çalışacaklarına dair alınan karar sonrasında görüşme başladığı samimi hava ile sona erdi.

Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği ile Edirne Kent Konseyinin; bedensel engellilerin ulaşımdaki engellerinin kaldırılması konusunda birlikte çalışacaklarına dair alınan karar sonrasında görüşme başladığı samimi hava ile sona erdi.

 

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”