Öğrenciler gıdadan zehirlendi
Edirne’nin bir okulundaki öğrencilerin gıda zehirlenmesiyle hastanelik olması velilerine büyük üzüntü yaşattı. Devlet Hastanesi’nde tedavi edilen öğrenciler taburcu olurken zehirlenme nedeni araştırılıyor.
Yayın Tarihi: 13 Ekim 2012, Cumartesi 09:49
Gündem Haberleri

 Edirne'de gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuran 11 öğrenci, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu'ndaki 11 öğrenci, "baş dönmesi ve karın ağrısı" şikayetiyle Edirne Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Gıda zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alınan öğrenciler, tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

Bu arada, öğrencilerin gıda zehirlenme nedeninin tespiti için çalışma başlatan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, okul kantininden bazı numuneler aldı.

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,  yaptığı açıklamada, taburcu olan öğrencileri ziyaret ettiğini belirterek, durumlarının iyi olduğunu söyledi. Özcan, öğrencilerin mide bulantısı ve kusma şikayetleri üzerine okulla ilgili inceleme başlattıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetiyle öğrencilerimiz dün akşam aileleri tarafından hastaneye götürülmüş. Kendilerini hastanede ziyaret ettim. Çocuklar okul içerisinde ve dışarıda çeşitli gıda ürünleri alarak yemiş. Gıda zehirlenmesi ya da viral enfeksiyonundan şüphe ediliyor. Biz tedbir amaçlı inceleme başlattık. Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri kantinden numuneler aldı. Çıkacak sonuçların ardından olayın nedeni belli olacak. İnceleme sürüyor."

Öte yandan Edirne Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri de gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi edilen öğrencilerin ifadelerini aldı. Öğrenciler okul içindeki kantinin yanı sıra okula yakın olan yerlerden aldıkları gıdaların ardından midelerinin bulandığını ve kusmaya başladıklarını söyledi. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”