Şimşek:”Siyaset dibe vurmuş”
21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, ekonomi karaya oturduğunu, siyasetin dibe vurduğunu, siyasetçiye güven kalmadığını belirtti.
Yayın Tarihi: 13 Ekim 2012, Cumartesi 09:46
Siyaset Haberleri

 Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM'sinden Yerel Seçimlerin 2013 Ekim ayına alınması kararlaştırıldığını hatırlatıp, “Ülkemizde herhangi bir olağanüstü durum olmaz ise, 2013 yerel seçimler, 2014 Cumhurbaşkanı seçimleri ve 2015 Milletvekili Genel Seçimleri olacaktır.” Dedi ve şunları kaydetti:

“Siyaset makamı gerçekten halka ve hakka hizmet yeri olup, çok ağır sorumlulukları ve görevleri vardır. Siyaset makamında olanlar, seçim zamanlarında oy isterken halkımıza çeşitli vaadlerde bulunurlar. Kendi farklarını yaratmak için değişik yollarla halkımızdan senin oyun benim namusum diyerek söz verirler.. Halkımız da oy verip de makama getirdiği kişilerden belli süre sözlerini yerine getirmesini bekler, oy verdiklerine pişman olurlar veya memnun kalırlar..

Halkımız 10 yıldır değişen tutarsız, ilkesiz, günü kurtaran siyasi söylemlerden bıktı.. bir taraftan kredi kartı borcu, evde işsiz çocuğu, tenceresini kaynatma derdi, gelecek kaygısı diğer taraftan ise yarın ne olacak kaygısı ile kime güveneceğini bilmeyen noktaya geldi.”

“Önümüzdeki 3 yıl boyunca seçimlerle dolu geçecek,” diyen Şimşek, bu konuda şunları vurguladı:

“Makamlarda olan ve aday olacak arkadaşları zorlu bir seçim maratonu bekliyor.. Her şeyden önemlisi ekonomi karaya oturmuş, siyaset dibe vurmuş, siyaset ve siyasetçiye güven kalmamış halkımızla karşı karşıya geleceklerdir..

Şahsi önerim makamda olan ve görevi devam eden siyasi arkadaşlarım yaptığı çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirmesi, seçimde ne vaad etmiş, vaadinin ne kadarını gerçekleştirmiş bunları paylaşmasında fayda görüyorum..Diyorum ki!! Hey siyasetçi arkadaş oturduğun koltuğun hesabını ver..Bırak söylemleri...Eylemlerinle hareket et...Sana oy veren, vermeyen halkına hizmetlerinle gönlüne taht kur...

Yapılacak seçimlerde halkımızın layık olduğu kişilerin göreve gelmesini diliyorum.”Yapılacak seçimlerde halkımızın layık olduğu kişilerin göreve gelmesini diliyorum.”         

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Küçünlü köyü karantina da
Edirneliler haritadaki ‘kırmızı’ rengini değiştirmek istiyor
TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Uzmandan ‘mutant virüs riski’ uyarısı
Asyaport'tan Avrupa'ya 5 direkt servis
Genç kadın koronadan öldü
3 bin pehlivana aşı talebi
Eczaneler normale dönüyor
İl Genelden “kırmızı” hassasiyet
Kırmızı renk esnafın moralini bozdu
Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Haftalık vaka sayısı oranı ‘107,43’