Meme kanserine dikkat!
Edirne'de meme kanserine dikkat çekmek için yürüyüş düzenlendi.
Yayın Tarihi: 12 Ekim 2012, Cuma 09:48
Sağlık Haberleri

 Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce "1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş, Saraçlar Caddesi'nde başladı.

Yakalarına pembe kurdele takan gruptakiler, Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde pankartlarla Edirne Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis ve Tarama Eğitim Merkezi'ne (KETEM) kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında vatandaşlara, kanser konusunda bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Edirne KETEM sorumlusu Dr. Evşen Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezde 50-69 yaş arasındaki tüm kadınlara ücretsiz meme kanseri taraması yaptıklarını söyledi.

Kadınlara kendilerini muayene etmeyi öğrettiklerini belirten Çetin, "Adet görmeye başlayan her kadının kendine kendine muayene yapmayı öğrenmesi ve her ay yapması gerekiyor. Düzenli olarak yapılan meme muayenesi gerçekten kanserde erken teşhis için çok önemli. Merkezimizde rahim ağzı kanseri taramaları da yapıyoruz" dedi.

Dr. Seher Çimen Özgen de KETEM'in verdiği hizmetlerin Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak verildiğini, sağlık güvencesi olmayan herkesin merkeze gelebileceğini belirtti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pazar yerinde silah konuştu
Edirne varyant virüsle mücadele ediyor
Yenisuiş yıkılıyor
Sınır Beyi’nden pankartlı tepki
PVC’den geri dönüşüm
Trakya’dan BOTAŞ’a ‘dur’ çağrısı!
Gürkan’ın açıklaması Edirne Liselileri mutlu etti
“Umudumuzu 8 Mart’a bağladık”
Ziraat Odası Başkanı’ndan üreticilere uyarı
Parklar geçici olarak kapatıldı
‘Çiftçi Malları Koruma Başkanlıkları zorda’
Milli mücadele ruhu İzmir’e taşındı