Gürkan’dan Bakan Dinçer’e soru önergesi
Edirne Milletvekili Recep Gürkan, “Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)’nda yaşanan yönetici sirkülâsyonu eğitim sistemimize büyük zarar vermektedir.” dedi. Gürkan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e soru önergesi verdi.
Yayın Tarihi: 11 Ekim 2012, Perşembe 10:13
Siyaset Haberleri

 Gürkan, “Eğitim camiamızın bugüne kadar yetişmiş, deneyimli yöneticilerinin yok sayılmalarının yanında, Bakanlığın getirmiş olduğu bürokratlara bile tahammül edemediği süreçleri yaşamaktayız.” dedi.

“Bu durum geleceğimiz açısından büyük endişeleri su yüzüne çıkarmaktır.” diyen Milletvekili Gürkan’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e vermiş olduğu soru önergesi şöyledir: 

            “Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yeniden yapılanma adı altında yapılan düzenleme ve atamaların sonunun gelmeyeceğini yaşanan gelişmeler açıkça göstermektedir.

            Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey çalışmalarda bulunan yöneticilerin görevden alınarak kızağa çekilmesi sonrasında ‘değerlendireceğiz’ açıklamalarının sadece aldatmaca olduğu da süreçle ortaya çıkmış bulunmaktadır. Gelinen noktada kendi istekleriniz doğrultusunda atamış olduğunuz yöneticileri bile çok kısa bir görev süresi içerisinde denedik olmadı anlayışıyla görevden almalar yaşanmaya devam etmektedir.

 

Bu bağlamda;

Görevlerinde daha 1 yılını doldurmayan yöneticilerin görevlerinden alınması ve bu kadar sık yönetici değiştirilmesinin nedenleri nedir?

Bu kadar sık yönetici değişimini doğru buluyor musunuz?

Bu durumun eğitim sistemimizi olumsuz etkilediği doğru mudur?

Eğitim sistemimizi deneme tahtasına çeviren bu anlık kararlar sonrasında yapılan atamalardan ne zaman vazgeçeceksiniz?

Göreve geldiğiniz günden bugüne merkez teşkilatının üst düzey kadrolarında görev yapan kişilerin ad ve soyadları ve görev süreleri nedir?”

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Küçünlü köyü karantina da
Edirneliler haritadaki ‘kırmızı’ rengini değiştirmek istiyor
TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Uzmandan ‘mutant virüs riski’ uyarısı
Asyaport'tan Avrupa'ya 5 direkt servis
Genç kadın koronadan öldü
3 bin pehlivana aşı talebi
Eczaneler normale dönüyor
İl Genelden “kırmızı” hassasiyet
Kırmızı renk esnafın moralini bozdu
Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Haftalık vaka sayısı oranı ‘107,43’