Sofralarda palamut şenliği
Sezon başında 20 liradan kapı açan palamut, şimdi bolluğu ile tezgahları doldurdu, tanesi 2.5 liradan satılarak özellikle dar gelirlilerin sofralarını şenlendirmeye başladı.
Yayın Tarihi: 09 Ekim 2012, Salı 10:36
Ekonomi Haberleri

 Av sezonunun başladığı günlerde tezgahlarda tanesi 20 liradan satılan palamut, ağlara çok takılınca fiyatı 2,5 liraya kadar düştü.

Av sezonu açıldığında yasaklar yüzünden balığa çıkmamaya karar alıp boykot yapan balıkçıların daha sonra balığa çıkmaya başlamalarıyla yavaş yavaş bollaşan palamut, fiyatları da düşürdü ve dar gelirlinin sofralarını güldürmeye başladı.

Balıkçı Yasem Eren,  yaptığı açıklamada, palamut bolluğu nedeniyle bu yıl tezgahlarda ‘palamut festivali’nin yaşandığını söyledi.

Palamut fiyatının her geçen gün ucuzladığını ifade eden Eren, "Sezonu açtığımızda tanesini 15 - 20 liradan satıyorduk. Şimdi tane 2,5 seviyesine kadar düştü, her gün biraz daha ucuzluyor. Hava biraz daha soğusun daha bol çıkacak. Yarın 1 kamyon daha balık gelecek. Belki yarın 5 tanesini 10 liraya satacağız" diye konuştu.

 

Sofralar balıkla gülüyor

 

Palamut fiyatlarındaki düşüş, vatandaşların balık tezgahlarına gösterdiği ilgiyi artırdı. Özellikle sık sık et alamayan dar gelirli vatandaşlar, fiyatı düşen palamutla sofralarını güldürmüş oldular.

Balık fiyatlarının düşmesinden memnun olduğunu söyleyen Yavuz Sungur,"İmkanı olan da olmayan da evine balık alabiliyor. Sofralar balıkla şenleniyor. Yasakların olması da balık sayısının artmasını sağladı. Fiyatlardan çok çok memnunuz" dedi.

Tezgahlardaki diğer balık türlerinin fiyatları şöyle:

Cins Kilo/TL

Hamsi 5 TL

İstavrit 5 TL

Çinekop 10 TL

Levrek 17 TL

Mezgit 20 TL

ilhami mutu gerçek haber bu
bize bu imkanı sunan tüm balıkçılara teşekkürler
14.10.2012 10:31
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yeni yetenekler aranıyor
Memurdan izinle tuvalete girdiler
Köy-Koop genel kurula gidiyor
Servisçiler erteleme istedi
Edirne’de geçen ay 310 konut satıldı
Demir'den Tabakoğlu'na teşekkür ziyareti
‘Değerler eğitimi ile Fatihler yetiştiriyoruz’
Tarlada ‘en acı mesai’
‘Sihirli notaları’ ustalarından öğreniyorlar
Limanda trol teknelerine tepki
‘Meclis kararına saygı duyulmalı’
Geleceğin yıldızları burada yetişiyor