Sofralarda palamut şenliği
Sezon başında 20 liradan kapı açan palamut, şimdi bolluğu ile tezgahları doldurdu, tanesi 2.5 liradan satılarak özellikle dar gelirlilerin sofralarını şenlendirmeye başladı.
Yayın Tarihi: 09 Ekim 2012, Salı 10:36
Ekonomi Haberleri

 Av sezonunun başladığı günlerde tezgahlarda tanesi 20 liradan satılan palamut, ağlara çok takılınca fiyatı 2,5 liraya kadar düştü.

Av sezonu açıldığında yasaklar yüzünden balığa çıkmamaya karar alıp boykot yapan balıkçıların daha sonra balığa çıkmaya başlamalarıyla yavaş yavaş bollaşan palamut, fiyatları da düşürdü ve dar gelirlinin sofralarını güldürmeye başladı.

Balıkçı Yasem Eren,  yaptığı açıklamada, palamut bolluğu nedeniyle bu yıl tezgahlarda ‘palamut festivali’nin yaşandığını söyledi.

Palamut fiyatının her geçen gün ucuzladığını ifade eden Eren, "Sezonu açtığımızda tanesini 15 - 20 liradan satıyorduk. Şimdi tane 2,5 seviyesine kadar düştü, her gün biraz daha ucuzluyor. Hava biraz daha soğusun daha bol çıkacak. Yarın 1 kamyon daha balık gelecek. Belki yarın 5 tanesini 10 liraya satacağız" diye konuştu.

 

Sofralar balıkla gülüyor

 

Palamut fiyatlarındaki düşüş, vatandaşların balık tezgahlarına gösterdiği ilgiyi artırdı. Özellikle sık sık et alamayan dar gelirli vatandaşlar, fiyatı düşen palamutla sofralarını güldürmüş oldular.

Balık fiyatlarının düşmesinden memnun olduğunu söyleyen Yavuz Sungur,"İmkanı olan da olmayan da evine balık alabiliyor. Sofralar balıkla şenleniyor. Yasakların olması da balık sayısının artmasını sağladı. Fiyatlardan çok çok memnunuz" dedi.

Tezgahlardaki diğer balık türlerinin fiyatları şöyle:

Cins Kilo/TL

Hamsi 5 TL

İstavrit 5 TL

Çinekop 10 TL

Levrek 17 TL

Mezgit 20 TL

ilhami mutu gerçek haber bu
bize bu imkanı sunan tüm balıkçılara teşekkürler
14.10.2012 10:31
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Roller değişti
Trakya Birlik'ten ortaklarına dev ödeme
Pedallar arılar için
Edirne de Atabarı oynayacak
“Parlamenter sisteme geri dönülecek”
“Türk gençliği, Ata’nın inancını boşa çıkartmayacak”
Ramazan’da kan bağışı azaldı
Kızılay'dan sıcak yemek yardımı
Nisan’da 391 konut satıldı
Edirne Kent Müzesi ücretsiz
Vali Canalp'e özel teşekkür
Doğurganlık hızına fren