Ambulans ekibine dayak
Edirne’de bir okul inşatının cephesine boya yaparken iskeleden düşen işçiye müdahale etmek için olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibini darp ettikleri öne sürülen 3 işçi gözaltına alındı. Geçen hafta sonu meydana gelen olay Türkiye’nin gündemine oturdu.
Yayın Tarihi: 09 Ekim 2012, Salı 10:34
Sağlık Haberleri

 Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun dış cephe inşaatında çalışan Ömer Engenç(33), dengesini kaybederek iskeleden düştü. Engenç’in, kardeşleri ve arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine kısa sürede gelen 112 Acil Servis ekibi, yaralı işçiye ilk müdahaleyi yapmak istedi. Bu sırada, inşaatta çalışan işçiler ile sağlık ekipleri arasında olay yerine geç geldikleri iddiasıyla arbede çıktı. İnşaat işçileri, Acil Tıp Teknisyenleri Ayşe Kübra Kocaağa, Canan Ünsal ve ambulans sürücüsü Adnan Yapıcı'ya saldırdı. Bunun üzerine olay yerine gelen polis de, saldırgan işçilerden O.E, Ş.E. ve S.E'yi gözaltına aldı.

Yaralı işçi Engenç, arbedenin ardından sağlık ekiplerince Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Servis çalışanları darp raporu aldı-

 

Ambulans şoförü Adnan Yapıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerine 3 dakika 45 saniyede ulaşmalarına rağmen, işçilerin kendilerine tepki gösterdiğini söyledi.

Hemşire Ayşe Kübra Kocaoğlan da yaralıyı hastaneye ulaştırdıktan sonra kendi tedavilerini yaptırdıklarını anlattı.

Darp edildiklerine dair rapor aldıklarını ifade eden Kocaoğlan, "Olay yerine kısa sürede geldik. İşçinin kaç metreden aşağı düştüğünü sorduktan sonra ne olduğunu anlamadan gözüme tokat yedim" diye konuştu. Yüksekten düşerek yaralanan Ömer Engenç'in sağlık durumunun iyi olduğu, polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Olay, ulusal basının da ilgisini çekti. Zaten sağlık ekiplerine yapılan saldırıların büyük eleştiri konusu olduğu bir ortamda Edirne’deki bu saldırı olayı da birçok televizyon kanalında geniş yer buldu, tekrar tekrar yayınlandı.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pazar yerinde silah konuştu
Edirne varyant virüsle mücadele ediyor
Yenisuiş yıkılıyor
Sınır Beyi’nden pankartlı tepki
PVC’den geri dönüşüm
Trakya’dan BOTAŞ’a ‘dur’ çağrısı!
Gürkan’ın açıklaması Edirne Liselileri mutlu etti
“Umudumuzu 8 Mart’a bağladık”
Ziraat Odası Başkanı’ndan üreticilere uyarı
Parklar geçici olarak kapatıldı
‘Çiftçi Malları Koruma Başkanlıkları zorda’
Milli mücadele ruhu İzmir’e taşındı