‘Rektörle birlikte Tܒnün vizyonu da değişti’
Uzunköprü MYO'da yapılan akademik yılı açılış töreninde konuşan TÜ Rektörü Prof.Dr.Yörük, “Her şey öğrenciler için.” dedi ve rektörle birlikte Tܒnün vizyonunun da değiştiğini vurguladı.
Yayın Tarihi: 01 Ekim 2012, Pazartesi 09:52
Eğitim Haberleri

 Trakya Üniversitesi(TÜ) Rektörü Yener Yörük, Uzunköprü MYO'nun 2012 - 2013 akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, her şeyin öğrenciler için olduğunu söyledi ve “Bu yıl rektör ile birlikte Trakya Üniversitesi’nin vizyonu da değişti.” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu'nun 2012-2013 akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, her şeyin öğrenciler için olduğunu belirterek "Sizlerin daha iyi yetişmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" dedi.

Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu'nun Akademik Açılış Töreni dün Okul Müdürü Prof. Dr. Erol Çakır ve öğretim üyelerinin Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı.

2012-2013 akademik açılış törenine aynı gün Uzunköprü Meslek Yüksekokulu amfi salonunda gerçekleştirilen programla devam edildi. Burada, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikler, Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu'nun tanıtım sunumu ile devam etti. Buradaki törene T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, İlçe Kaymakamı Uğur Kolsuz, Öğretim Üyeleri, öğrenciler, öğrenci velileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Yener Yörük, her şeyin öğrenciler için olduğunu belirterek "Sizlerin daha iyi yetişmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız." dedi. Yörük "Bu yıl rektör ile birlikte Trakya Üniversitesi'nin vizyonu da değişti. Burada görülen dersler genellikle bilişim ağırlıklıdır. Bunun için de öğrencilerimizin yabancı dillerinin iyi derece de olması gerekmektedir. Bu konuda üniversite olarak elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya, uygulanabilirliği olan her projenize destek vermeye hazırız." şeklinde konuştu.

Açılış töreni Trakya Üniversitesi Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen'in "Balkanlar ve Balkan Türklüğü" konulu ilk dersinin ardından tören açılış kokteyli ile sona erdi. Kokteylin ardından heyet Uzunköprü 'ye yeni yapılan Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nun inşaatını gezip incelemelerde bulundu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”