‘Rektörle birlikte Tܒnün vizyonu da değişti’
Uzunköprü MYO'da yapılan akademik yılı açılış töreninde konuşan TÜ Rektörü Prof.Dr.Yörük, “Her şey öğrenciler için.” dedi ve rektörle birlikte Tܒnün vizyonunun da değiştiğini vurguladı.
Yayın Tarihi: 01 Ekim 2012, Pazartesi 09:52
Eğitim Haberleri

 Trakya Üniversitesi(TÜ) Rektörü Yener Yörük, Uzunköprü MYO'nun 2012 - 2013 akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, her şeyin öğrenciler için olduğunu söyledi ve “Bu yıl rektör ile birlikte Trakya Üniversitesi’nin vizyonu da değişti.” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu'nun 2012-2013 akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, her şeyin öğrenciler için olduğunu belirterek "Sizlerin daha iyi yetişmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" dedi.

Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu'nun Akademik Açılış Töreni dün Okul Müdürü Prof. Dr. Erol Çakır ve öğretim üyelerinin Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı.

2012-2013 akademik açılış törenine aynı gün Uzunköprü Meslek Yüksekokulu amfi salonunda gerçekleştirilen programla devam edildi. Burada, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikler, Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu'nun tanıtım sunumu ile devam etti. Buradaki törene T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, İlçe Kaymakamı Uğur Kolsuz, Öğretim Üyeleri, öğrenciler, öğrenci velileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Yener Yörük, her şeyin öğrenciler için olduğunu belirterek "Sizlerin daha iyi yetişmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız." dedi. Yörük "Bu yıl rektör ile birlikte Trakya Üniversitesi'nin vizyonu da değişti. Burada görülen dersler genellikle bilişim ağırlıklıdır. Bunun için de öğrencilerimizin yabancı dillerinin iyi derece de olması gerekmektedir. Bu konuda üniversite olarak elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya, uygulanabilirliği olan her projenize destek vermeye hazırız." şeklinde konuştu.

Açılış töreni Trakya Üniversitesi Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen'in "Balkanlar ve Balkan Türklüğü" konulu ilk dersinin ardından tören açılış kokteyli ile sona erdi. Kokteylin ardından heyet Uzunköprü 'ye yeni yapılan Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nun inşaatını gezip incelemelerde bulundu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları