Yusuf Çapraz akademik yıla ‘merhaba’ dedi
Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, "Trakya Üniversitesi, fikrin üretildiği ve özgürce söylenebildiği bir yerdir" dedi.
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2012, Cumartesi 08:54
Eğitim Haberleri

 Yörük, TÜ Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun Akademik Yılı Açılışı dolayısıyla yüksekokulun konferans salonunda yaptığı konuşmada, üniversitelerin özgür fikirler üreten yerler olduğunu söyledi.

Üniversitelerin bir ülke için ilerileme anlamına geldiğini belirten Yörük, şöyle konuştu:

"Üniversiteler özgürlüğün yuvalarıdır. Tabi ki bu özgürlük, fikirlerin kırıp dökerek söylenebilme anlamına gelmemektedir. Trakya Üniversitesi, fikrin üretildiği ve özgürce söylenebildiği bir yerdir. TÜ'nin birçok yerleşkesi var. Keşan da bunlar arasında en önemlilerden bir tanesi. Açılışını yaptığımız Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda bini aşkın öğrencimiz var. Keşan Meslek Yüksekokulu'nda da bin 500 öğrencimiz olmak üzere Keşan'da toplam 2 bin 500 öğrenci bulunuyor. Aslında burası ilçe değil. Buraya il demek istiyorum. Buraya Saros'un başkenti diyorum. Keşan bir metropol ve büyük potansiyele sahip. İnşallah kaymakamlığımız ve belediyemizle üniversitemizin sorunların çözmek için uğraşacağız."

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu önemsediğini belirten Yörük, yeni akademik yılın öğrencilere ve öğretim görevlilerine hayırlı olmasını diledi.

Törene, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkan Vekili Zeynep Gürel, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları