TKA’da Edirne yine destek fakiri
Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı ilk dönem sonuçları belli oldu, buna göre başvuruların yüzde 70’inin destek hakkı kazandığı açıklandı.
Yayın Tarihi: 27 Eylül 2012, Perşembe 09:56
Ekonomi Haberleri

 Trakya Kalkınma Ajansı(TKA), 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi, bu belirlemede Edirne, başvuruda da, başvuru başarısında da, daha önceki dönemlerde olduğu gibi yine en fakir kaldı.

Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 34 başvuru sahibinden 21’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık % 71’i teknik destek hakkı kazandı.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 250 bin TL’lik kaynağın bir bölümünü Temmuz–Ağustos dönemi başvurularına aktarmak üzere değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ’dan gelen 15 başvurudan 10’unu, Edirne’den gelen 9 başvurudan 5’ini ve Kırklareli’den gelen 10 başvurudan 6’sını başarılı buldu. Söz konusu 34 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, belediye ve üniversite gibi kurumlardan gelen mesleki gelişim eğitimleri ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları oluşturdu.

Yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek.

Kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik yenilikçi uygulamaların da özellikle destekleneceği programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr’de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden, program sonuçlarına ise yine kurumun internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”