“Okul sütü nazikçe rededilsin!”
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Cem Gülan, özel okulların 'Okul Sütü" projesi kapsamına alınmasıyla ilgili olarak, "Süt ihtiyacı olmayan okulların, bu teklifi nazikçe reddetmesini arzu ediyorum. Böylece ihtiyacı olanlara daha fazla süt ulaştırılmış olur" dedi.
Yayın Tarihi: 22 Eylül 2012, Cumartesi 09:55
Eğitim Haberleri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ve AA editörleriyle bir araya geldiği toplantıda, "Okul Sütü Projesi kapsamında 200 mililitrelik süt dağıtımının 2012-2013 eğitim öğretim yılında da devam edeceğini belirterek, bu yıl özel okulların da proje kapsamına alınacağını" yönündeki açıklaması Özel Okullar Birliği'nce memnuniyetle karşılandı.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Gülan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel okulların, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen "Okul Sütü" projesi kapsamına alınmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Projenin genişletilmesinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşlarına eşit davranılması açısından önemli olduğunun altını çizen Gülan, "Bu uygulama, devletin, özel, devlet ve azınlık okulu ayrımı yapmadan bütün okullara eşit mesafede yaklaştığının göstergesidir" dedi.

İhtiyacı olmayan özel okulların, jest olarak bu katkıyı ihtiyacı olan okullara daha fazla süt dağıtımı yapılabilmesi için reddetmesinin doğru bir yaklaşım olacağını düşündüğünü ifade eden Gülan,"Anadolu'nun birçok şehrinde düşük ücretlerle, zor şartlarda eğitim veren özel okullar bulunuyor. Bu proje onlar için faydalı olacaktır. Ama kendi imkanlarıyla öğrencilerine süt dağıtabilen özel okullar da var. Süt ihtiyacı olmayan okulların, bu teklifi nazikçe reddetmesini arzu ediyorum. Böylece ihtiyacı olanlara daha fazla süt ulaştırılmış olur" diye konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları