TKA’nın girişimci aday sayısı çığ gibi
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, son bir yılda verdikleri eğitimlerle toplam 496 kişiyi girişimci adayı yaptıklarını bildirdi.
Yayın Tarihi: 22 Eylül 2012, Cumartesi 09:48
Eğitim Haberleri

Üstün, yaptığı yazılı açıklamada, çok sayıda girişimci adayının işlerini kurmak üzere desteklerden yararlanmak için iş planlarını hazırladıklarını ve girişimcilik eğitimlerinin talepler doğrultusunda bölge geneline açılmaya devam edeceğini söyledi.

Önceki dönemlerde imzalanan 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' protokolleri ile Trakya genelinde 16 eğitim organize ederek toplam 496 kursiyeri sertifikalandırdıklarını vurgulayan Üstün, Trakya Kalkınma Ajansı ile KOSGEB,'in Edirne ve Keşan ilçesinde 60 kişiyi daha girişimci adayı yapmaya hazırlandığını belirtti. Üstün şunları kaydetti:

"Edirne KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün açılması ile birlikte işbirliği protokolü ilk kez bu merkez üzerinden imzalandı. Edirne'de 5. dönem eğitimlerinin ilk ayağı 19 Eylül 2012 tarihinde Keşan ilçesinde başladı. Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 60 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimleri veren eğiticilerin ücretini karşılayarak sürece destek veriyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB'in Girişimcilik Destek Programları'na başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL'lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak da 70 bin TL'ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkanı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı'nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor."

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”