Bahçeşehir Koleji’ne görkemli açılış
Bahçeşehir Koleji Edirne okul kampüsünde Anaokulu, İlköğretim, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bölümleriyle toplam 1350 öğrenciye dünya standartlarında eğitim verilecek, okula Batı Trakya ve Balkanlardan da yatılı öğrenci alınacak.
Yayın Tarihi: 14 Eylül 2012, Cuma 09:54
Eğitim Haberleri

    2012-2013 Eğitim Öğretim yılında hizmet verecek Edirne Bahçeşehir Koleji’nin açılış töreni, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Okulun öğrencilerinin ve velilerinin yanı sıra törene Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Nihan Akdere, Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Çakırlar, Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve TÖDER (Tüm Özel Öğretim Kurumları) Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şenay Yalçın, Özer Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi  Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mustafa Özer, Bahçeşehir Koleji CEO’su Hakan Koçoğlu ve  Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Behçet Yavuz katıldı.

   Bahçeşehir Koleji'ni Türkiye’nin batıya açılan kapısı olan Edirne’de açmaktan büyük mutluluk duyduklarını  ifade eden Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Edirne’de de yaratıcı, çözümleyici ve yetenekleri doğrultusunda  hayata bir adım önde hazırlanan nesiller yetiştirmek için çalışacağız. Bahçeşehir Koleji olarak Edirne’deki eğitimin kalitesini yükselteceğimize yürekten inanıyorum.” dedi ve şunları kaydetti:

  “Yurt imkanlarımız sayesinde sadece Edirne’den değil, Batı Trakya başta olmak üzere Bulgaristan ve Yunanistan gibi komşu ülkelerden de yatılı öğrencilerimiz olacak. Öncelikli hedefimiz, kendi kültürünü özümsemiş aynı zamanda evrensel değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmek. Bu doğrultuda Türkiye’nin 7 bölgesinde yer alan Bahçeşehir Koleji öğrencileri arasında değişim programları düzenliyoruz. Bahçeşehir Koleji öğrencileri, zengin bir tarih geçmişine sahip Edirne’yi ziyaret ederek kültürel mirasımıza sahip çıkacak. Üniversitemizin de desteğiyle Edirne’nin bir kültür merkezi olması için her türlü çalışmayı yapmaya hazırız. Üç yıldır da Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin desteğiyle 600 yıllık Edirne Sarayı'ndaki kazı ve restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu tür çalışmalarla saraylar şehri Edirne'mizin geçmişine ışık tutuyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz.” d

 Yücel, “Türkiye'nin eğitim sektöründe dünya standartlarına ulaşması için çalışıyoruz. 2015 yılında toplam 150 okulda 90 bin öğrenciye eğitim vermeyi; 2023’te de dünyanın en büyük, başarılı ve saygın eğitim kurumlarından biri olarak 3 kıtada 350 okulda, 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bu yıl toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını belirten Yücel, “Bu sene Kayseri, Mardin, Tokat, Edirne, Bursa, İzmir ve Batman olmak üzere 7 yeni okul açıyoruz. İstihdam sağlayacağımız akademik ve idari personel sayısı 1400 kişiye ulaştı. 4.000 yeni öğrenciyle birlikte toplamda 15 bin öğrenciye aynı standart ve kalitede hizmet verecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Edirne'deki öğrencilerimiz için de Bahçeşehir Koleji, Türkiye'ye ve dünya açılan bir kapı olacak. Türkiye'deki kampüslerimizde gerçekleştirdiğimiz Öğrenci Değişim Programı  ile öğrencilerimiz kendi kültürlerini yakından tanıma fırsatı bulacaklar. İsviçre ve  Berlin Kampüslerimiz ve ABD, Kanda ve İngiltere'de işbirliği içinde olduğumuz okullarla birlikte sunduğumuz Global Eğitim Programları ile öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı yetiştirerek onları geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayacağız." dedi.

Edirne Bahçeşehir Koleji İlköğretim Müdürü Mahmut Boztürk ve Lise Müdürü Aysun Yiğitsoy da açılış töreninde yaptığı konuşmalarda şöyle dediler:

Yaz dönemi boyunca Bahçeşehir Koleji’nin eğitim felsefesi ve sistemi ile ilgili öğretmenlerimizle birlikte yoğun bir hizmet içi eğitimden geçtik, ilk yılımızdan itibaren Bahçeşehir misyonuna uygun olarak diğer Bahçeşehir Kolejleri'nde verilen eğitimin aynısını, Genel Müdürlüğümüzün de desteğiyle Mardin’de de öğrencilerimize ve velilerimize  sunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Yeni öğretim yılı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Akademik ve idari kadromuz, bu süreçte canla başla çalıştılar. Genel Müdürlüğümüz, her an yanımızda oldular, bize yol gösterdiler. Tüm ekip güzel bir sinerji oluşturduk. Eğitim kadromuzla, yemek, ulaşım ve sağlık gibi hizmet birimlerimizle çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için hazırız” 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları