Miniklerin okul heyecanı
Bir tarafta 4+4+4 eylemi devam ederken, diğer taraftan mini mini öğrencilerin de aralarında bulunduğu birinci sınıfa kayıt yaptıran öğrencilerin okul heyecanı başladı.
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2012, Salı 10:26
Eğitim Haberleri

İlkokul 1. sınıfa kayıt yaptıran öğrenciler ile okul öncesi eğitime başlayan mini minik öğrenciler, dün sabah ders başı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1. sınıfa başlayan öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla daha önce uygulamaya koyduğu "uyum programı" kapsamında velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler, ders başı yaptı. Bir tarafta 4+4+4 eylemleri sürerken, diğer tarafta daha önceki yıllarda olduğu gibi bazı öğrenciler yine, anne ve babalarından ayrılmak istemeyerek okulun yolunu tuttu.

İlkokula başlayan oğlu Arda ile birlikte okula gelen Kemal Tülümen,  oğlunun okula başlamanın mutluluğunu yaşadığını, sabah sevinçle yatağından kalktığını söyledi.

Torununu okula getiren Turgut Birgül ise, kendisinin de eğitim gördüğü okula torununun devam ettiğini, bunun da kendisi için ayrı bir heyecan olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin konuşmalarının ardından minik öğrenciler, anne ve babalarıyla birlikte ilk ders için sınıflarına girdi.

 

Müdür Özcan, başarı diledi

 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan da, Edirne'deki okulların eğitim öğretime hazır olduğunu belirtti. Velilere, öğretmen ve idarecilere güvenmeleri çağrısında bulunan Özcan, "Tüm öğrencilerimizin başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Edirne'yi kaliteli ve güzel bir eğitim öğretim yılı bekliyor" diye konuştu.

Özcan, Edirne'de 1. sınıfta 7 bin 873 öğrencinin, okul öncesi eğitime de 4 bin 503 öğrencinin kayıt yaptırdığını kaydetti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları