TOKİ’ye park
Son teslim edilen bloklarla birlikte bir ilçe nüfusuna yaklaşan TOKİ’nin Fırınlarsırtı Mevkii’ndeki konutların merkezine büyük bir park yapımına başlandı.
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2012, Salı 10:18
Ekonomi Haberleri

 

İlk etap TOKİ yönetiminin Edirne Belediye Başkanlığı’na konuya götürmesiyle kabul gören park için, Edirne Belediyesi’nin görevlendirdiği ekip, park alanını düzenleme çalışmalarına başladı.

İl Sağlık Müdürlüğü binasının kuzey kısmında kalan park alanı, oyun ve oturma gruplarıyla, avuzu, çim ve ağaçlandırma alanlarıyla bu bölgede oturan ve oturacak olan halkın rahat bir nefes almasına hizmet edecek. İlk etapta 800 civarında ailenin yaşadığı, teslim çalışmalarıyla ikinci etapta 282 ve üçüncü etapta da 368 ailenin yaşayacağı, daha sonra teslim edilecek ‘bir + bir’lerle birlikte yaklaşık 1600 aileyi barındıracak ve bir ilçe büyüklüğüne ulaşacak bölgeye bu parkın, önemli bir ihtiyaca yanıt vereceği belirtiliyor.

Alan düzenlenmesine başlanılan ve ardından objelerin imalatlarına geçileceği söylenen parkın bu yıl sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi.

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”