Bedesten esnafına icra şoku!
Yaklaşan bahar günlerinde gelecek turistlerle işlerinin hareketleneceğini bekleyen Bedesten esnafı, uyarı yapılmadan gönderilen icra tebligatıyla şoka girdi.
Haberin Yayın Tarihi: 12 Mart 2012 Pazartesi, 11:29
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Edirne’nin Tarihi çarşılarından Bedesten’de ticaret yapan esnaf bugünlerde karalarda. Arkadaşlarına kefil olan bir çok esnaf, uyarı mektubu yollanmadan aniden gelen icra tebligatlarıyla adeta şok yaşadı.

Bedesten Çarşısı’nda 100’e yakın esnaf faaliyet gösteriyor. Bir çok esnaf Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı iş yerlerine kefil olarak yine yıllardır yan yana çalıştıkları esnaf arkadaşlarını gösteriyor. Bu yüzden de birbirlerine kefil olmuş durumdalar. Bu kefiller, piyasadaki sıkıntıdan dolayı kiralarını 3 ay üst üste ödeyemeyen esnaf arkadaşlarından dolayı Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile icralık oldu. Uyarı mektubu yollanmadan icra kâğıtlarının geldiğini belirten esnaf,  bunun kendilerine adeta şok tesiri yaptığını belirterek duruma tepki gösterdiler.

 

Esnaf anlayış bekliyor

 

Bu sürenin uzatılmasını isteyen Bedesten esnafı, “Uzun süredir işlerimiz kötü. Henüz kıştan yeni yeni çıkıyoruz. Tam işlerimiz açılacak derken bu icra tebligatlarıyla şoke olduk.” dediler ve dertlerini şöyle dile getirdiler:

“Baharın yüzünü göstermesiyle birlikte,  kente gelecek olan yerli ve yabancı turistler sayesinde ekonomik anlamda rahat bir nefes alacağımızı düşünüyoruz. Bu zaman zarfında da, Vakıflara kira borcu olan arkadaşlar, borçlarını ödeme gücüne kavuşacaktır. Uyarı mektubu gelmeden icra kâğıtlarının gelmesi bizleri çok üzdü. Burada bulunan birçok esnaf yıllardır aynı işyerlerinde hizmet veriyor. Bu durumdan mahcubiyet bir yana meslektaşlar arasında da bir hoş olmayan hava yaratılmış oldu. Bu yüzden Kurumdan anlayış bekliyoruz.” diye konuştu. 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx