Rektör Yörük’ün ilk icraatı
Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) Prof. Dr. Enver Duran, rektörlük görevini Prof. Dr. Yener Yörük'e devrettikten sonra yeni göreve gelen Yörük’ün ilk icraatı rektör yardımcılıklarına iki profesörü getirmesi oldu.
Yayın Tarihi: 07 Ağustos 2012, Salı 10:13
Eğitim Haberleri

 Bu arada Rektör Prof.Dr. Yörük,  kutlama için çiçek gönderilmemesi ricasında bulundu.

Yörük, Balkan Kongre Merkezi'nde düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, strateji ve gelişim anlamında üniversitelerinde atılan her olumlu adım ve projenin takipçisi olacaklarını belirterek, daha önce yapılan yanlışlardan ders alacaklarını kaydetti.

Tüm akademik ve idari personelin çalışma ortamında yaşadıkları sorunları adil bir şekilde çözeceklerini anlatan Yörük, "Hoşgörü ve saygı esaslı iç barış ve huzuru sağlamalıyız. Her konuda şeffaf ve adil olmalıyız. Mali yönden verimlilik esasıyla şov ve israftan kaçınan, çevre koruma ve düzenleme bilinci yüksek, harcadığı her kuruşun kaynağının aziz milletimiz olduğunu unutmadan, hesap verebilecek şeffaf bir yönetim anlayışı sergilemeliyiz. Bu konularda var gücümle çalışacağıma sizlerin karşısında ve her şeyi bilen, duyan ve görenin karşında söz veriyorum" şeklinde konuştu.

Eski Rektör Duran ise 8 yıldır sürdürdüğü rektörlük görevini, uzun yıllardan beri tanıdığı meslektaşına bıraktığını ifade ederek, Yörük'ün TÜ'yü daha iyi bir yere taşıyacağından hiç kuşku duymadığını belirtti.

Konuşmaların ardından yeni rektör Yörük tarafından Duran'a bir plaketin verildiği törende, Prof. Dr. Duran da Yörük'e cübbesini giydirdi.

 

Rektör Yardımcıları

 

Trakya Üniversitesi Rektörlük görevini  daha önceki gün devralan Prof.Dr. Yener Yörük’ün, ilk icraatı rektör yardımcılığına iki atama mı oldu?  Edirneliler’in yanında daha çok üniversite çevresinden de merakla beklenen yönetim değişikliğinde ilk belirtiler ortaya çıktı.

Yörük, görevini devralmasının ertesi günü, yani dün TÜ’nün sitesindeki yönetim bölümünde iki profesörün ismi rektör yardımcıları olarak geçmeye başladı.

Bunlardan ilki  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim dalından Prof.Dr.Süleyman Pişkin, diğeri de  Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden Prof.Dr. Recep Duymaz’dı.

Diğer yönetim değişikliklerinin de nasıl olacağı merakla bekleniyor.

 

Çiçek yerine bağış

 

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü görevine başlayan Prof. Dr. Yener Yörük, kutlama için çiçek gönderilmesi yerine üniversitenin vakfına bağışta bulunulmasını istedi.

Görevine dün yapılan törenle başlayan Yörük, üniversitenin internet sitesinden yaptığı duyuruda, kutlama çiçeği göndermeyi arzu edenlerin bunun yerine üniversite vakfına bağışta bulunmalarını rica etti.

Diğer yönetim değişikliklerinin de ne olacağı merakla bekleniyor.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Küçünlü köyü karantina da
Edirneliler haritadaki ‘kırmızı’ rengini değiştirmek istiyor
TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Uzmandan ‘mutant virüs riski’ uyarısı
Asyaport'tan Avrupa'ya 5 direkt servis
Genç kadın koronadan öldü
3 bin pehlivana aşı talebi
Eczaneler normale dönüyor
İl Genelden “kırmızı” hassasiyet
Kırmızı renk esnafın moralini bozdu
Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Haftalık vaka sayısı oranı ‘107,43’